İPhone fotoğraflarını tek yönlü nasıl senkronize edebilirim?


2

İPhone'umu, kamerayla birlikte çektiğim fotoğrafları ek olarak depolanan fotoğrafları tekrar telefona senkronize etmeden iPhoto’ya gönderecek şekilde yapılandırmak mümkün mü?

Yanıtlar:


1

İlk başta iTunes'daki Fotoğraf senkronizasyonunu devre dışı bırakmalısınız. İPhoto’yu açtığınızda, iPhone'unuzu sol tarafta seçebilmelisiniz (Mac'inize bağlı olduğu varsayılarak). Daha sonra ihtiyacınız olan tüm resimleri seçebilir ve içe aktarabilirsiniz (içe aktardıktan sonra iPhone'unuzdan silinip silinmeyecekleri sorulacaktır). Bu şekilde iPhone, genellikle iTunes ile olduğu gibi (etkinleştirildiğinde) olduğu gibi fotoğrafları eşitlememelidir.

Bu Apple KB makalesine bakın: Kişisel fotoğrafları ve videoları iPhone, iPad veya iPod touch'tan bilgisayarınıza kopyalama

EDIT: Bunu manuel olarak yapmanız gerekir. İTunes ile senkronize ederken bunu otomatik olarak yapmanın mümkün olup olmadığını bilmiyorum.


1

Bunun bir yolu: telefonunuzu takın, iTunes'a gidin, kenar çubuğundaki telefonu tıklayın ve ardından "Fotoğraflar" sekmesini tıklayın. En üstte "Fotoğrafları iPhoto’dan senkronize et" onay kutusunu göreceksiniz. Şunun işaretini kaldır.

Varsa bazı etrafında taşımak isteyeceğiniz resimler, bunu yapmak için bir yolu iPhoto'da manuel fotoğraf albümü kurmak ve iTunes'da telefona senkronize etmek istediğiniz bir fotoğraf albümü olarak o seçmektir. Ve tabii ki bu albümü istediğiniz gibi güncelleyin. Varsayılan olarak, iPhone'unuzun "son içe aktarılan" fotoğraf albümünü senkronize etmek üzere ayarlanmış olduğunu ve bu sayede fotoğraflarınızın nasıl göründüğünü düşünüyorum. Bunu yukarıdaki gibi iTunes'da devre dışı bırakabilirsiniz.


1

İTunes'unuzda iPhone'unuz için Photo Sync'i etkinleştirin, ikinci seçeneği seçin (yalnızca seçilen klasörler) ve daha sonra herhangi bir klasör / etkinlik / yüz seçmeyin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.