İnternet Paylaşımı için WEP Güvenliği?


2

İnternete bağlanmak için bir Nintendo DS var, ancak yönlendiricim WEP'i desteklemiyor. MacBook 2010'da bir WEP internet paylaşımı oluşturabiliyordum, ancak 10.11.4'e yükselttikten sonra yapamam.

Herhangi bir çözüm var mı?


Bu aptalca bir soru gibi görünüyorsa özür dileriz, ama neden daha güvenli WPA-AES yerine WEP kullanıyorsunuz?
Darkstar

1
Çünkü, Darkstar, DS sadece WEP şifrelemesini desteklemektedir. WPA değil. Bu yüzden Mac'imde bir WEP ağı oluşturmak istiyorum çünkü yönlendiricim WEP olarak değiştirilemiyor.
user170167

Yanıtlar:


1

WEP Yosemite’de tamamen kaldırıldı:

http://tidbits.com/article/15158

WEP, sadece açık bir Wifi bağlantısı (Güvenlik: Yok) kullanmayı düşünebileceğiniz kadar bozuk ancak birisinin bir açık kapı eşdeğerine girmesini engellemek için temel bir koruma seviyesine sahip olmak istiyorsanız, en iyi çözüm elde etmek olacaktır. ucuz bir ikincil wifi yönlendirici ve WEP ile kendi SSID'sini kullanarak, yönlendiricideki DHCP'yi kapatıp WAN bağlantı noktası yerine LAN aracılığıyla bağlamayı unutmayın (Apple Havalimanları Köprü Modu'na yerleştirilebilir). Güvenlik konusunda endişeleniyorsanız, kullanmadığınızda ikincil yönlendiricinin fişini çekebilir veya Wifi özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.


-1

Vaktiniz ve zamanınız varsa, Mac'inizde Linux çalıştıran sanal bir makine ayarlamak için bir seçenek olabilir. Maliyet nedeniyle ücretsiz VirtualBox kullanabilirsiniz. Ardından bir WEP anahtarıyla paylaşmak için Linux dağıtımını ayarlayın. O zaman DS'nizi çevrimiçi yapmak istediğinizde yalnızca sanal makineyi etkinleştirmeniz gerekir.

İşte Linux'ta aracı ayarlamak için bunu ayarlamak için kullanabileceğiniz bir yazı: Host APD: Wi-Fi erişim noktası oluşturmanın Linux yolu

Sanal kutu ağ kartının desteklendiğinin garantisi yoktur, ancak denemeye değer olabilir.


Merhaba Darkstar, Fusion'da Ubuntu yüklü, ancak bilgisayarımın Wi-Fi denetleyicisine doğrudan erişime nasıl erişeceğinden emin değilim - arabirimin kendisi yerine ağa erişmesini sağlamak için tek seçenek görünüyor . Biraz daha açıklayabilir misiniz?
Timothy Mueller-Harder

Bir şeyi özlemediğim sürece, gerçekten ağ kartına doğrudan erişime ihtiyaç duymuyor. İhtiyacınız olan tek şey, WEP şifrelemesi üzerinden ağa olan bağlantıyı paylaşması.
Darkstar

Bağlantıyı paylaşmak için, ağ arayüzüne doğrudan erişmesi gerektiğine inanıyorum, böylece bir uç noktadan ziyade bir baz istasyonu olarak yayın yapabiliyor. Bu alan benim forte değil, bu yüzden bu konuda tamamen yanlış olabilir. Cevabında önerdiğin şeyi yaparken ilk elden tecrüben var mı?
Timothy Mueller-Harder

Benzer bir şey yapmak isteyen bir erkeğin makalesine bir bağlantı ile cevabı güncelle
Darkstar

Yardımın için teşekkürler, ama en azından Fusion ile mümkün olmadığından eminim. Bulduğunuz makaleyi yazan kişi, yerel olarak Linux kullanıyor ve Fusion, işletim sisteminin doğrudan bağlanmasına izin vermek yerine, seçtiğiniz bağlantıyı kullanarak Ethernet bağlantısını simüle ediyor gibi görünüyor.
Timothy Mueller-Harder
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.