Su dökülmesinden sonra yavaş mac


1

Ay önce, 2012'nin ortalarında El Captain'la Macbook pro'ma iki şey oldu, düştü ve klavyeye ve touchpad'e yaklaşık 50 ml su döktüm ve hemen sildim. Bu kazalardan sonra ne kadar zaman geçtiğimi hatırlamıyorum, mac'ım aşırı yavaş çalışmaya başladığı ana kadar (belki 1-3 gün). Hemen hemen her tıklama fırıldak yaratır. Genişletilmiş Apple donanım testini yaptım ve herhangi bir sorun bulamadım. Bu su dökülmesinin macuma zarar vermediği anlamına mı geliyor? Bu durumda ne yapmalıyım? Servis servisine gitmek istiyorum ancak şu anda aşırı sınırlı bir bütçem var.

Ayrıca orada aşırı ısınma veya gürültülü fan yok. Ama bir zamanlar uyumadığını hatırlıyorum. HDD kablosunun hasar görmesi mümkün mü?


1
Yedeklemeye başlar ve tam bir temiz OSX kurulumu yapardım (bölümü kaldırın, bölüm oluşturun, önyüklenebilir USB yoluyla OSX yükleyin). Sorununuzu çözmezse, kendinize bir tornavida takımı alın ve klavyenin arkasına geçin (ifixit.com bunun için adım adım rehberler sunar). Bu 2 adım para yerine zamana mal olacak.
EDP

@ EDP Orta 2009 MacBook Pro'da klavyeyi söktüm ve çok zor olmadı, ancak klavyeyi çerçeveye bağlayan küçük vidaların bazılarını delmek zorunda kalabilirsiniz.
RedEagle2000
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.