Mağazadaki uygulamalarım neden birdenbire 173 koduyla çıkmaya başladı?


11

İMac'im mevcut OS / X Yosemite 10.11.3'ü çalıştırıyor. Birkaç hafta boyunca yeniden başlatılmayan büyük bir geliştirme makinesi. Mac uygulama mağazasında, aralarında TextWranglerve arasında birçok uygulama var Clocks. Aniden (dün çalıştı) TextWranglerbaşlamazdı. Dan listeleme Consolegösterdi

2016/02/16 11:12:38.116 com.apple.xpc.launchd[1]: (com.barebones.textwrangler.64672[94023]) Service exited with abnormal code: 173

ve çöp kutusuna atıp uygulama mağazasından yeniden indirene kadar başka bir şey yapmazdı. Sonra koşmadığını fark ettim Clocks(dün de çalıştı). Aynı hata kodunu 173 verdi ve yeniden indirilerek düzeltildi.

App Store uygulamalarının neden ~ / Başka bir makinedeki uygulamalar'a aktarılmadığını görüyorum ? bu hata 173'e, uygulama makbuzunun geçersiz olması neden olur.

Mağazadaki bazı uygulamalarım için makbuzların birden geçersiz hale gelmesinin bir nedeni var mı?


Aynı problemi Textwrangler ile de yaşadım. Uygulama mağazasından çıktım, Testwrangler.app dosyasını sildim, uygulama mağazasından yeniden yükledim ve çalışmaya devam etti. Bunun sana ne kadar yardım edebileceğini bilmiyorum.
GordonM

Yanıtlar:


16

Dün (14 Şubat 2016), Mac App Store sertifikalarından birinin süresi doldu ve geliştiricilerin uygulama imzalama zincirlerine yeni bir ara sertifika eklemeleri için son tarihti. Birincisi, birçok uygulama tarafından kullanılan makbuz doğrulama kodunun başarısız olmasına neden olur ve ikincisi daha uzun vadeli "tedavi"

Geliştiricilere bu değişiklikle ilgili en az iki kez e-posta gönderildi, ancak uygulamaların incelenmek üzere gönderilmesi için çok zamanları yoktu - bir Mac App Store güncellemesinin ilk olarak onaylanmış olsa bile işlenmesi genellikle inceleniyor sunulması.

Ara sertifikaları yenilemek veya yeniden indirilmesi gereken uygulamalarla ilgilenmek için kullanıcıların İnternet'e bağlıyken MAS uygulamalarının her birini başlatmaları gerekir.

Geçersiz bir makbuzu olan bir uygulama, OS X'i bu uygulamayı bu bilgisayar iletişim kutusunda kullanmak için bir Oturum Açmayı bildiren özel bir kodla (173) çıkarmalıdır.

Ancak, OS X'te ayrı bir hata bu iletişim kutusunun görüntülenmesini engelleyebilir. Bu durumda, kullanıcılar lansmanda çıkan bir uygulamayı görürler. (Console.app, uygulamanın 173 koduyla çıktığını bildiriyor, ancak OS X iletişim kutusunu göstermeyi unutuyor).

Dikkat etmeniz gereken iki senaryo:

  • Genellikle İnternet erişimi olmayan bir konumdaki bir uygulamayı kullanıyorsanız, dışarı çıkmadan önce uygulamayı yeniden doğrulamak için uygulamayı başlattığınızdan emin olun.
  • Bir uygulama lansman sırasında kilitleniyorsa ve iletişim kutusunu göstermiyorsa bir OS X hatası ile karşılaşırsınız. Uygulamayı silmek ve uygulamayı mağazadan yeniden indirmek sorunu çözecektir.

Apple'ın çok farkında olduğu korkunç bir durum.


2
Korkunç durum mu? Kunduz Festivali.
Max Ried

1
Apple kod imzalama, Apple'ın bile doğru yapamayacağı kadar karmaşık :-( Teşekkürler!
emrys57

Arama sonuçlarını en üst düzeye çıkardığım ve beni paniğe kaptığım için bir milyon teşekkürler.
molbdnilo
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.