Notes'ta Google Notes vardır. Ancak Google'ın böyle bir hizmeti yok. Nerede saklanıyorlar?


19

Sistem Tercihleri ​​-> İnternet Hesapları'na gidip bir Google hesabı eklerseniz Google'ın Notlar olduğunu görebilirsiniz. Notes'u (OS X uygulaması) açarsanız , uzun bir süre önce farklı bir Mac'e koyduğum notları bir şekilde alır. Bu yüzden, bu notların yerel olarak depolanmadığından eminim. Yalnızca eski notları görmekle kalmaz, aynı zamanda Google Notes'a yeni notlar da ekleyebilirim.

Google'ın Not Defteri hizmeti vardı, ancak uzun zaman önce kesildi ve mevcut notlar Google Dokümanlar'a aktarıldı. Ancak Google Dokümanlar'daki Notlar bölümünde gördüğüm notları bulamıyorum .

Peki Google Notlar nerede saklanıyor ve Notlar notları alıyor? Google, Dizüstü bilgisayar hizmetinin web arayüzünü durdurdu, ancak yine de Apple'a bir şekilde hala bir arayüz sağlıyor mu? Ben Google Notes kurtardığım notlar erişebilir miyim Notlar dışında Notlar örneğin bir web tarayıcısında, uygulamanın?

Yanıtlar:


35

OS X'te oluşturulan notlar GMail'de " Notlar " etiketi altında bulunabilir . OS X Notes uygulamasında [name] ile bir klasör oluşturursanız, notlar Google Inbox ayrıştırılmış " Notlar / ad " etiketiyle senkronize edilir .


2
Buldum. Neden daha önce görmediğimi merak ediyorum.
Lanet Sebzeler

Çok tuhaf bir fikir.
Igor

Google Inbox'ı kapattı, bu yüzden bu artık bir seçenek değil.
Sterling Archer

1
@SterlingArcher Gmail'de Notes etiketi altında görebilirsiniz.
Mani

Söz konusu hesap için bu etiket tamamen boştu. Bunun bir G Suite hesabı olduğunu belirtmeliyim.
Sterling Archer

-1

Senkronizasyonu etkinleştirdiğinizde notlar Gmail'e " Gönderilmiş postalar " olarak kaydedilir . Bazen bir önceki notu her değiştirdiğinizde yeni bir gönderilen e-posta oluşturulduğu için bu çok can sıkıcı olabilir. Bir kez etkinleştirmiştim, ancak şimdi bu senkronizasyon seçeneğinden kurtuluyorum.


Hayır, Taslaklar'da not bulamıyorum. Gmail Taslaklarım boş.
Lanet Sebzeler

Üzgünüz, "gönderilen postaları" deneyin. Orada notlarım var
mgiordi

Hayır, onları Gönderilmiş'te de göremiyorum. Notes'a garip bir cümle koydum ve bu kelime öbeği için Gmail, Keep, Google Dokümanlar'ı aradım, ancak sonuç yoktu.
Lanet Sebzeler

-1

Notes uygulamasında Google altında yeni bir klasör oluşturmanız gerekir, aksi takdirde paketi veya gelen kutunuzu Google gelen kutunuzda bulamazsınız.


Çözümün ne olduğunu daha net hale getirmek için cevabınızı biraz genişletebilir misiniz?
Tony Williams
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.