OS X'teki “Özel” dizini ne için? [çiftleme]


15

Bugün OmniDiskSweeper'ı çalıştırıyordum ve 3.9GB kullanarak "Özel" adlı bir şeyle karşılaştım. Kullanıcılar, Kütüphane, Sistem ve Uygulamalar ile birlikte doğrudan kök dizinin altında listelenir, bu yüzden OS X'in kendisinde bulunan bir şey olduğunu varsayıyorum. Bunun gerçekte ne olduğunu merak ediyorum, çünkü daha önce gördüğümü hatırlamıyorum. İşte bazı ekran görüntüleri:

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

resim açıklamasını buraya girin

2012 Ortası 15 inç MacBook Pro, OS X 10.11.3 El Capitan çalıştıran


Bazı dosya adlarını Google'da aramayı denediniz mi? ne kadar benzersiz olursa, sebebi bulma şansınız o kadar artar.
MrU

@ Mark Ben önerilen yinelenen daha bir / private / tmp ile ilgili soru olduğuna inanıyorum, ancak ComputerScienceStudent'ın burada sorusu daha fazla "ne için / özel" soruyor.
belki

@Mark, "OS X'teki" Özel "dizini ne için?" ve "/ tmp neden / private / tmp için bir sembolik bağlantıdır?" olmayan hatta mümkün çiftleri Impo değil yinelenen sorular,.
user3439894


Kopya değil. Aşağıdaki cevaba bakınız. @Mark
CSstudent

Yanıtlar:


11

/ private bir loooooong zaman civarındadır. Her Mac'te var.

Mac'inizin bir parçasıdır: dizin, sisteminizin çalışması için gereken diğer veritabanlarıyla birlikte temel sistem dosyalarını ve önbelleklerini depolar.


/ Private / etc, / private / tmp ve / private / var klasörlerinin hızlı bir açıklama içeriğini genellikle / private dizininde vereceğim:

/ Özel / vs

Sistem kullanımı için veri dosyaları, çeşitli komut satırı araçları için yapılandırmalar vb.

/ Özel / tmp

Sistem günlükleri, çoğunlukla

/ Özel / var

Daha fazla günlük, cinler için veritabanları, sanal bellek takas dosyaları, uyku görüntüsü vb.


Aslında, bu dizindeki herhangi bir şeyi silmek muhtemelen iyi bir fikir değildir, birkaç dosya için kaydedin. Ancak bunları silerseniz, gerekli bazı gerekli dosyalar başlangıçta yeniden oluşturulur.

Muhtemelen Google'a iyi bir fikir tam size önce aslında şeyler iç denemeler yapılmaya başlanır tinker niyetinde herhangi bir sistem klasörlerinin tam dizin yolu.

Umarım bu yardımcı olur.


Uygulamamın normal bir kullanıcı tarafından erişilemeyen / okunamayan bir dosyayı saklaması gerekiyor. Misiniz /private/etc/myfilesaklamak için iyi bir yer olabilir mi?
OrangePot

@OrangePot / private uygulamasının genellikle sistem kullanımı için ayrıldığına ve muhtemelen kullanıcıdan dosya gizlemek için kullanılmaması gerektiğine inanıyorum. Ayrıca / private'a yazmak için root erişimine ihtiyacınız olacaktır. Ben / tmp dosyalarınızı saklamak için tavsiye ederim, kök sahibi ve izinleri 700 veya rwx olarak ------ (sadece kök r / w / x olabilir)
belki maybeharry
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.