Lastik blendajsız yıldırım düşmesi tehlikeli midir?


0

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, iPhone 5s ~ 18 ay önce gelen iPhone'um kablosu gerçekten yıpranmış - bir süredir kaldığı ve yapışkan olduğu için tüm kauçuk kablonun çıkarıldığı noktaya kadar (sooooo brüt ). Dış metal kaplama hala tamamen sağlam.

Ortaya çıkan kablo öyle görünüyor.

It's a *little* bit worn

Hala iPhone'umu mükemmel bir şekilde şarj ediyor (ve senkronize ediyor). Bunu kullanmak tehlikeli mi (telefonumu MacBook'umdan şarj ediyorum)?

Alkış, Dan


4
peki, tehlikeli gerilimler taşımaz - ama nasıl böyle bir durumda sadece 18 ayda kablo çekmeyi başardın? 8 yıl sonra hala ilk iPhone'umdan 30 pimi bundan daha iyi durumda tutuyorum.
Tetsujin

Aslında hiçbir fikrim yok! Her zaman telefonumu bir gece şarj etmek için yatağımın yanına bıraktım ama sonra "kırdı" (çok yamalı bağlantı) bu yüzden bir çekmeceye taktım ve birkaç aylığına bıraktım ve dışarı çıkardığımda tüm sarı ve kasaydı düşüyordu. Apple'ın müşteri adayları bence her zaman işe yaramaz
Dan Grove

Sahip olduğum her iDevice cihazından gelen tüm kabloları ve bir sürü yedek parçam var. Kimse böyle olmadı. Biri mavi bandın olduğu yerde biraz hasar gördü. Sugru ile düzelttim. Hala gidiyor.
Tetsujin

Liderim hala mükemmel bir şekilde çalışıyor, birkaç Apple müşterisi oldu ve hiçbiri 18 aydan uzun bir süredir kullanılmadan çalıştı (maksimum) - Bunun hala işe yaramasına şaşırdım. MagSafe şarj cihazım için korkuyorum ...
Dan Grove

1
Nükleer serpinti veya asit yağmuru veya çöl / buzluk alanlarının ortasında bir yerde mi yaşıyorsunuz? ;)
Tetsujin

Yanıtlar:


1

Bu tür bir voltaj tehlikeli değildir ancak en kısa zamanda yenisini almalısınız. Neden iPhone'unuza, Mac'inize veya şarj cihazınıza daha fazla zarar verebilirsiniz?


0

Kablonun plastik dış kısmının hemen altında ekranlama denen iletken bir katman bulunur. Ekran topraklanır, yani 0 V'a bağlanır, yalnızca prizinizdeki toprağın daha yüksek voltaj potansiyeline bağlanmasına neden olan ciddi bir elektrik probleminiz varsa tehlikeli olabilir. Gerçek güç, kablo çekirdeğindeki tellere iletilir. İPhone şarj kabloları için çekirdeğin voltajı tipik olarak tehlikeli olmasa da, kablonun merkezi açıkta kalıyorsa, yeni bir kablo alma zamanı gelmiştir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.