İOS'u kilitli bir telefonda güncelleyebilir miyim?


8

Tim Cook'un FBI'ın kilitli bir iPhone 5c'ye erişme girişimleri hakkındaki açık mektubu bana bir cevap bulamadığım oldukça basit bir soru merak ediyor:

Varsayımlar:

  • Şifrelenmiş bir iPhone'um var
  • 10 başarısız şifre denemesinden sonra silinecek şekilde ayarlandı
  • Şu anda kilitli
  • Yalnızca Apple onaylı yöntemleri kullanıyorum

Soru:

Cihazdaki iOS'u kilidini açmadan ve verileri kaybetmeden / silmeden güncelleyebilir miyim?

Güncelleme:

Asıl sorunun yanı sıra, FBI'ın istediğim şeyi yapmaya çalışmadığını görüyorum. İşletim sistemi bölümünde veya kullanıcı bölümünde herhangi bir değişiklik yapmadan doğrudan RAM'e yüklenecek ve RAM'den çalışacakları bir iOS sürümü istiyorlar.


Ben de aynı şeyi merak ettim. Telefon kilitliyse nasıl güncellenir? Bana göre Apple argümanı çok daha basit olmalı ... Yapmak yerine yapamazsın.
Tyson

Yanıtlar:


3

Güncelleme : Bunu özellikle deneyen biriyle tartıştım. Şimdi burada ne olduğunu anlıyorum.

Yanıt, dikkate değer bir istisna dışında, hayırdır.

Apple'ın belgelerine baktığımda, çelişkili bilgiler buldum.

İlk olarak, iOS Güvenlik Kılavuzu , Aygıt Ürün Yazılımı Yükseltme (DFU) moduna ve Kurtarma moduna geçmeyi açıklar. Her iki moddan da cihazın fabrika varsayılan ayarlarına geri yüklenmesi gerektiğini belirtir. Ancak, bu kurtarma moduna sağladığı bağlantıyla doğrudan çelişkilidir.

İOS güvenlik rehberi gelen bağlantı üzerine koyar Eğer bu Apple destek sayfasına . Bu sayfada Güncelle seçeneğini belirlerseniz,

iTunes, verilerinizi silmeden iOS'u yeniden yüklemeyi deneyecek.

Şimdi bu çizginin bir sadeleştirme olduğunu biliyorum. Bu senaryoda, iTunes iOS'u yeniden yüklediğinde, iPhone'u varsayılan fabrika ayarlarına geri döndürmek tek seçenektir.

Telefonunuzda oturum açtıysanız ancak yeniden başlatmadıysanız ve daha önce iTunes üzerinden senkronize ettiyseniz, aynı bilgisayarı kullanarak içeriği yedekleyebilirsiniz. Bu durumda iTunes, içerikleri yedekler, iOS'u fabrika varsayılan ayarlarına geri yükleyerek yeniden yükler, ardından içeriği yedeklemeden geri yükler.

İPhone yeniden başlatıldıktan sonra, yalnızca fabrika varsayılan ayarlarına geri yükleyebilirsiniz. Önceden yapılmış bir yedeklemenin içeriğini geri yükleyebilirsiniz, ancak verileri telefondan yedekleyemezsiniz.


2

İOS'u kilitli bir cihazda güncelleyemezsiniz. İTunes üzerinden güncelleme yapmaya çalıştığınızda (bu durumda mümkün olan tek şey), iPhone'un kilidini açmanızı isteyecektir. Kilitli bir iPhone'u veya herhangi bir iOS cihazını güncellemek veya geri yüklemek mümkün değildir.


Bu, telefon normal şekilde çalışırken doğru gibi görünür, ancak telefon kurtarma moduna geçirilirse doğru olmaz. Ne olursa olsun +1.
Joel Rondeau

@JoelRondeau Doğru.
Pratik

0

Hayır, iOS'u kilitli bir telefonda güncelleyemezsiniz. Çünkü Apple'dan bir koruma mekanizması. Umarım bu yardımcı olur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.