17 "iMac Core Duo 1.83Ghz ile önyükleme yaparken yalnızca ekrandaki çok renkli çizgiler


0

StackExchange Yeni / Farklı Sor. Uzun zamandır bir avukat olmak, benim ilk sorum / tartışmam. Umarım biri beni doğru yöne götürebilir.

Geçenlerde bana bir aile üyesi tarafından atılacak olan birkaç yaşlı iMac verildi. Diğerleri format ve bellek güncellemesinden sonra iyi çalışır. Ancak, onlardan biri değil. Bu 17 "iMac Intel Core Duo 1.83Ghz. İşte tam model bilgisi için bir link .

Açılışta normal Apple başlangıç ​​sesini alıyorum ancak ekran sadece çok renkli çizgiler gösteriyor. Burada bir resim . Plastik çerçeveyi çıkardım ve ekran panelini çıkarmayı ve ekran kablosunu tekrar yerleştirmeyi denedim. Ayrıca belleği çıkarıp tekrar yerleştirdim ve NVRAM'ı sıfırlamayı denedim, hepsi değişmedi. Bu sistemdeki herhangi bir veriyi kaybetme konusunda endişelenmeme gerek yok, ekranı biçimlendirdiğimde biçimlendireceğim ve OSX kurulumunu temizleyeceğim.

Ekran sorununa neyin neden olduğunu bulmak için neyi denemeliyim?

Şimdiden teşekkürler!

Yanıtlar:


1

Muhtemelen bir GPU'da bir donanım sorunu veya GPU ile ekran arasında bir şey (ekranın kendisi, kablo vb.) Ölüyor. Ekranı ve kabloyu tekrar taktığınızı biliyorum, ancak söz konusu bileşenler arızalanırsa / başarısız olmuşsa bu yeterli olmaz.

Harici bir monitörünüz varsa, fişe takmayı deneyin ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer öyleyse, koş Apple Donanım Testi ve neyi geri rapor ettiğini görün. Eğer GPU gerçekten ölüyorsa, şansınız işe yaramaz. Bildiğim kadarıyla GPU kalıcı olarak mantık kuruluna bağlı olduğundan, değiştiremezsiniz.


Bilgi için çok teşekkürler. Harici bir ekran çalıştırmayı deneyeceğim ve ne olacağını göreceğim. Sanırım yerini değiştirmek için ebay'da kullanılmış bir mantık kurulu bulabilirim. İlk önce Donanım Testini deneyeceğim. Teşekkürler!
Evan Grist

@EvanGrist Doğru, ancak yaş verildiğinde, muhtemelen 1'den fazla varsa, buna değmez.
JMY1000

Ne yazık ki diğerindeki güç kaynağı az önce öldü! Sonunda bunları parçalara satabilirim.
Evan Grist

@EvanGrist Eğimli iseniz, siz güç kaynağının yerini alabilir ölü GPU'lu olandan.
JMY1000
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.