Apple Airport Extreme AC Gerçek Kablosuz Dolaşım?


0

Havaalanlarının kapsama alanını genişletmek için aşırı / ekspres havalimanı kullanan kişilere kısa bir soru. Bunu kablosuz dolaşım olarak adlandırıyorum.

Sorum şu, bu gerçek kablosuz dolaşım mı? Müşteriler otomatik olarak herhangi bir paket kaybı olmadan erişim noktaları arasında dolaşacak mı (kablosuz denetleyicili bazı küçük kurumsal çözümler gibi) ya da en yakın erişim noktanıza giderken kısa bir süre tekrar bağlantı kuruyor mu?

Şerefe!

Yanıtlar:


0

Sorunuzun cevabı göründüğü kadar basit değil.

NCR'daki akıllı adamlar, 90'ların başında nihayetinde 802.11 standardı haline gelen şeyin ayak izini tasarladığında, dolaşım, istek listesinde en yüksek olan bir özellikti. O zamanlar hepsi mükemmeldi ama o zamanlar mükemmel bir şekilde bütünleşmişti, ancak 25 yıllık ince ayar oldukça kesintisiz geçişlerle sonuçlanmıştı.

Kablosuz ortamınızın iyi ayarlandığını varsayarsak; AP'ler birbiriyle örtüşüyor ve farklı kanallara sahipler, farklı Erişim Noktaları arasında yeniden ilişki kurarken veri akışında bir miktar bozulma olacak. Ancak, bu geçişler düşük seviyededir ve başvurunuzun bu geçişlerden muzdarip olma ihtimalinin yanında ihtimaller vardır.

Dizüstü bilgisayarınız yeniden birleşmeye karar verdiğinde,

  1. Mevcut AP’ye bir veya daha fazla bağlantı kesme çerçevesi yeniden birleşme sürecini başlatmak.
  2. Alternatif AP'lerin alması için bir prob talebi yayınlar.
  3. Hangi AP'nin bağlanabileceği en iyi koşullara sahip olduğuna karar verir.
  4. Yeni AP bir prob yanıtı verecek, doğrulama ve ilişkilendirme çerçeveleri değiş tokuş edilecek

Bu işlemlerin tümü genellikle 50ms içerisinde gerçekleşir ve sinyal seviyeleri 'zayıf' olarak değerlendirildiğinde daha sık gerçekleşir.

Paket kaybı veya kısa süreli yeniden bağlantı boşlukları alıp almayacağınızı sordunuz. Teknik olarak cevap evet, ancak daha önce de belirtildiği gibi, 'insan' hizmetini kesmek zorunda kalmayacak.

Genel QoS duyarlı olarak kabul edilen uygulamaları kullanmadığınız sürece farketmezsiniz. Bir voip araması, arada bir defa garip ekstra gecikme verebilir ve video akışı birkaç kare için donabilir. Temel olarak, kablosuz ağ aşırı yüklendiğinde veya kablolu ağınızda garip bir çarpışma olduğunda meydana gelebileceklerle aynı şeydir. Ancak insan seviyesinde web tarayıcınızda, FTP indirmenizde, vb. Bozulmalar görmeyeceksiniz. Netflix veya Skype servisinizden atılmayacaksınız.

Hepsi iyi haberler mi? Tam değil. AC teknolojisine sahip bir Airport Extreme ve şu anda yalnızca N teknolojisine sahip olan ve AC ile kullanılamayan Airport Express'lerden bahsediyorsunuz. Her iki teknolojide dolaşım 802.11 standardına tabi olmakla birlikte, hiçbir fark yoktur. Ancak hızda kesinlikle var.

Ek olarak, AC donanımlı cihazlar genelde başka sorunlara neden olabilecek daha iyi antenlere sahiptir. Ayrıca AC donanımlı Macbook'ların antenleri daha iyi. Geleneksel bir kurulumda, Express'ler kablosuz genişleticilerdir, ağlarını kablosuz hale getirirler ve tekrar ederler. Onları ideal bir üst üste binme konumuna getirmek oldukça zor olacaktır. Ve o zaman bile soru Macbook'unuzun x dB'de N'yi mi yoksa x + y dB'de AC'yi mi tercih edeceğidir.

Gördüğünüz kadar aşırı kurulum gördüğünüzde, şansınız o kadar fazla boşalır. Gerçekten de AC / N kapsama alanlarının sınırında veya dışındaysanız, belki Express'es yerine ek Extreme'ler kullanmayı tercih etmeniz gerekir.


Harika, derinlemesine bir yanıt için teşekkür ederim! Gerçekten faydalı
calabi

0

Her zaman aynı IP adresine sahip aynı IP ağındasınız, yalnızca bu paketleri alıp verdiğiniz radyo vericisini değiştiriyorsunuz. Bilgisayar en güçlü sinyali otomatik olarak bulur ve tüm baz istasyonları aynı wifi adına sahip olduğu sürece akışkan bağlantısını değiştirir.

En iyi performans için, kablosuz bir ağı tekrarlamak yerine genişletmek yerine, mümkün olduğunda ethernet kablo bağlantısı wifi erişim noktalarını şiddetle tavsiye ederim.


Merhaba Todd, cevap için teşekkür ederim .. Bu radyo değiştirme sırasında herhangi bir paket kaybı olacak mı? Örneğin, FaceTime'ı denemeniz, baz istasyonu arasında hareket ederken yeniden bir bağlantı olur mu?
calabi
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.