Mac ve Linux için Harici Sabit Sürücüyü Şifrele


8

Time Machine ile yedeklediğim harici bir sabit diskim var. Time Machine hala yedekleyebilir ve Ubuntu sunucum tarafından monte edilebilir ve okunabilir böylece şifrelemek için en iyi yolu (veya hatta mümkünse) belirlemeye çalışıyorum. Yazma erişimi ummuyorum ama bu daha da iyi olurdu.

Ubuntu'da Dosya Kasası 2 ciltlerini okumak için yola baktım, ancak çok umut verici bir şey bulamadım. Bu yüzden TrueCrypt gibi bir şeyle gitmem gerektiğini varsayıyorum ama Time Machine'in bunu nasıl ele alacağından emin değilim.

Sürücü şu anda OS X genişletilmiş olarak biçimlendirilmiş, ancak gerekirse biçimlendirebilirim.


Henüz bir şey bulamadım, ama işte ilginç bir proje: h-online.com/security/news/item/…
Crystalclaw

1
Amaç ubuntu'nun yedeklenen içeriği okuması mı, yoksa yalnızca sürücünün birlikte var olan paylaşım bölümlerini kullanması mı? (uygulamada her biri oldukça farklıdır)
bmike

@Crystalclaw teşekkürler, ihtiyacım olana benziyor. Umarım bunu halledebilirler. Bu arada, h-online.com'dan tüm bağlantılar kopmuş gibi görünüyor;
Github'a

@ ikincisi. Her iki sistem tarafından da okunan ve Time Machine (ve şifrelenmiş) tarafından yedeklenen sürücüde sadece bir bölüm olmasını istiyorum.
user5963726

Evet - kod kaldırılmış gibi görünüyor - archive.org'u aramayı denemedim - ama o kadar uzun sürmedi ya da "bitti" gibi görünüyor - Bir alternatif bulursam, geri döneceğim daha fazla ayrıntı ile.
bmike

Yanıtlar:


2

Bu durumu ele almanın en kolay yolu, OS-agnostic donanım şifrelemesini kullanan bir sürücü satın almak ve ardından bunu hem OS X hem de Linux tarafından okunabilen bir formatla biçimlendirmektir. Hem Time Machine hem de Ubuntu'ya başvuruda bulunduğundan, hfsprogsUbuntu'nun OS X'in HFS + 'sını okumasını ve ardından sürücünün kendisini HFS + olarak biçimlendirmesini sağlamak için yüklemek isteyebilirsiniz :

http://packages.ubuntu.com/trusty/otherosfs/hfsprogs


0

Burada aynı soru GitHub'daki bu kütüphane ile Linux'ta FileVault 2 sürücülerinin şifresini çözmek için cevaplandı .

Sürücüyü gerçekten şifrelemeye gelince, bunu kenar çubuğundaki ("Aygıtlar" altında) sürücünün girişini sağ tıklatarak (veya kontrol tıklatarak) ve "[DriveName] 'ı şifrele" seçeneğini belirleyerek yapabilirsiniz. Bir şifre (iki kez girilir) ve bir şifre ipucu isteyecektir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.