Harici sabit diskim düştü ve Mac'te görünmüyor


0

1 hafta önce, Time Machine yedeklemesi için kullandığım 1 TB Seagate Genişletme harici sabit diskim yere düştü. Çıldırdım ve hemen Mac'e geri bağladım. ve korkularıma göre, sürücü ne masaüstünde ne de Disk yardımcı programında görünmedi. Tekrar kontrol ettim ve ışığın hala açık olduğunu tespit ettim. Tıklama, vızıldama, gıdıklama veya hasarlı bileşen sesini kastettiğim fiziksel hasarı gösteren hiçbir ses yoktu. Bu sabit sürücüyü bir yazılımla taramak için internete baktım ve bu bağlantıyı buldum http://www.stellarinfo.com/support/kb/index.php/article/recover-mac-time-machine-drive ancak yine de sürücü yazılım tarafından tanınmıyor. Thisa disk artık garanti kapsamında değildir. Birisi bana sabit sürücüyü nasıl güvenli bir şekilde açmam gerektiğini söyleyebilir mi? Hangi araçları talep edebilirim? Kasayı değiştirmek bu sürücüyü geri getirir mi? Fiziksel hasar belirtisi olmadığından ve ışığı hala açık olduğundan sabit diskin iyi olabileceğine inanıyorum. Lütfen yardım et ….

Yanıtlar:


3

Sürücü muhafazası kırılabilir, ancak mantık panosu veya kafası olan sürücünün kendisi de olabilir. Düştüğü zaman çalıştırıldığında, sürücünün arızalanması daha olasıdır. Yedek sürücünüz olduğundan, umarım kritik bir şey kaybetmemişsinizdir. Zararınıza maruz kalmanızı azaltmak için ikinci bir yedek sürücü almayı düşünmeye başlardım.

Çoğu USB harici bir tornavidayla sökülmesi oldukça kolaydır ve sadece içlerinde standart bir SATA sürücüsü bulunur. Bir USB adaptörüne SATA'nız varsa, test edebilirsiniz veya daha da iyisi, S.M.A.R.T.’yi doğrulamak için dahili bir SATA’ya bağlanmaktır. vb. Ancak 1TB'lik bir sürücü şimdi oldukça ucuz, bu yüzden tamir etmeye çalışmak yerine sadece değiştirebilirsiniz.


bütün desteklerin için teşekkürler. Bu videoyu buldum ve diski Mac'e açıp takabilmek için deneyeceğim. Bakalım işe yarayıp yaramadığını. youtube.com/watch?v=dW0d0u-FqoE
Ran Franco
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.