Ubuntu'yu yükledikten sonra Mac'te OS X önyüklemesi yapılamıyor


2

Mac'ime Ubuntu'yu yükledim, ancak açılışta bana eskiden olduğu gibi herhangi bir şeyi ön yükleme seçeneği sunmuyor, şimdi sadece doğrudan Ubuntu'ya önyükleme yapıyor. OS X’e nasıl çizebileceğimi merak ediyorum


Açılışta Kurtarma, Cmd / R'ye önyükleme yapıp yapamayacağınıza bakın. Öyleyse, Disk Yardımcı Programını kontrol edin ve Ubuntu’nun tüm sürücüyü yalnızca kendi kendine almadığından emin olun.
Tetsujin,

Cmd / r yapabilirim ki çalışmasına izin vermeli miyim?
Dax,

İyileşmeye başlamadan bir veya iki dakikadan fazla bir şey için 'çalıştırılması' gerekiyorsa, şansı iyi değil, Kurtarma bölümünden ziyade internetten kurtarmaya gitmesidir. Ancak evet, çalışmasına izin verin, Disk Yardımcı Programının ne yaptığını görün. Benim param maalesef, Ubuntu'nun sürücüyü kullandığı yönünde.
Tetsujin

1
Mac bilgisayarı başlatırken, alt / seçenek tuşunu basılı tutabilirsiniz. Genellikle üretici yazılımı tarafından belirlenen tüm işletim sistemlerinin bir menüsünü alırsınız. OS X veya OS X kurtarma bölümü görünmezse, muhtemelen bilgisayarınızda OS X'i kaybettiniz. Peki, bunu denediğinde ne olacak?
David Anderson,

1
Neyse ki, neyin yanlış olduğunu biliyorum. BTW, yorumunuza @Did eklemek zorundasınız, aksi takdirde size bir mesaj gönderdiğim bildirilmez. Zamanım olduğunda sonradan bir cevap eklemek zorunda kalacağım. Önyükleme sorununuz, EFI bölümünüzdeki dosyaları yeniden düzenleyerek veya rEFInd önyükleme yükleyicisinin ücretsiz bir kopyasını yükleyerek çözülebilir. Belki başka biri beni yenecek ve kendi cevabını gönderecektir.
David Anderson,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.