Plantronics Bluetooth kulaklık kullanırken minimum ses seviyesi çok yüksek


10

Plantronics Backbeat Pro ve Plantronics Backbeat Sense gibi iki kablosuz kulaklık setinden biriyle iPhone 6 veya iPhone 5s kullanırken bu sorunla karşılaşıyorum.

Bluetooth üzerinden ses seviyesi, düşük ses seviyesindeki doğruluktan ciddi şekilde yoksun olduğum noktaya kadar, kabloya kıyasla aynı sayıda ses çubuğu için çok daha yüksektir. 1 bar sessiz, 2 bar sessiz ortamlarda dinlemek için çok yüksek. Kablolu olduğunda ses seviyesi mükemmeldir.

Birim kapağı bunu düzeltmez. Pop-up kontrol merkezindeki sesin analog kontrolü yeterli değildir.

İOS içinde EQ kapalı, ses sınırı açık (AB sınırı) Ses kontrolü kapalı.

Bunu nasıl düzeltebilirim?

Daha fazla bilgi:

Eşleştirme, eşleştirme, bellenim güncelleme, farklı cihazlarla eşleştirme ve tekrar tekrar çeşitli manevralar denedim. Karşılaştırılacak elma olmayan bir cihazım yok, ancak aynı davranış iki farklı iPhone ve iki farklı kulaklıkta anlatıldığı gibi gerçekleşiyor. Plantronics desteği bunun nasıl bir sorun olduğunu görmek için uğraştı, ancak kablolu ve kablosuz ses aralıkları arasındaki tutarsızlığı kabul etti. Bir çift V-moda crossfade kablosuz kulaklıkla benzer bir sorun yaşadım.

Bu bir elma veya bluetooth sorunu (yani 'profil' sorunu) veya bir donanım sorunu olup olmadığından emin değilim yani kazanç çok yüksek.

Bu sorunun, telefona özgü, belki de markaya özgü veya her durumda bluetooth uygulamasına özgü olduğunu buldum. O zamandan beri denediğim birkaç kişiden Bose kablosuz kulaklıkların bu sorunu yaşamadığını gördüm. Bununla birlikte, bazen bunun yerine bozulma ile ilgili sorunlar ortaya çıktı!


2
Bu aslında apple.stackexchange.com/questions/27825/… 'nin bir kopyası. İTunes'u ' ses kontrolü 'için aramayı da deneyebilirsiniz
Tetsujin

Tetsujin teşekkürler bunu daha önce bulamamıştım. Gerçi çözüm yok.
Paul George

1
Oradaki cevaplarda sunulan çözümleri denediniz mi? Ödül olmasaydı, soruyu burada bir kopya olarak kapatırdım, bu yüzden diğer sorudan denedikleriniz ve nasıl / neden işe yaramadığı hakkında bazı ayrıntılar ekleyebilir misiniz?
nohillside

1
İlk kez Backbeat Sense kurulumu. Aynı problemim var. Dahili iOS ekolayzerleri bunu düzeltmez. Plantronics müşteri hizmetleriyle telefonla konuştum ve konuştuğum kişi bunun bilinen bir sorun olmadığını söyledi. Görünüşe göre onları farklı bir çiftle değiştirecekler , böylece bunu deneyebilirsiniz. (Ama hiçbir şeyin farklı olacağı konusunda iyimser değilim.) Üçüncü taraf bir EQ uygulaması gibi sizin için hiç bir şey işe yaradı mı?

1
Geçenlerde satın aldığım BT kulaklıkla aynı problemim var. İşin kendi sesi var, ancak ses seviyesini değiştirmek için kulaklık düğmelerini kullanmaya çalıştığımda aslında iOS'ta ses seviyesi çubuklarını değiştiriyor. Bir çubuk yüksek, iki çubuk neredeyse dayanılmaz; Ses seviyesini yanlışlıkla çok yüksek ayarlama ve sağır olma riskini önlemek için iPhone'umla kullanmıyorum. Bir Android tablet ile takmayı denedim ve iyi çalışıyor çünkü kulaklık ses seviyesi düğmeleri gerçekte kulaklığın sesini değiştiriyor ve tablet düğmeleri Android'deki sesi (bağımsız olarak) değiştiriyor. Bu iOS'ta büyük bir kusur.
Daniel

Yanıtlar:


3

Müzik ayarları Spotify veya diğer akış uygulamaları için çalışmıyor gibi görünüyor. Birçoğu temelde aynı işlevi yerine getirmek için ekolayzırlar inşa etti. Spotify'da, ayarlar menüsüne gidin. Oynatma altında, özel bir ekolayzer ayarlayabilirsiniz. Baz ses seviyesini azaltmak için tüm ayarları eşit olarak düşürün.


İyi bir çözüm, ama gerçekten altta yatan sorunu anlamak ve düzeltmek istiyorum.
Paul George

2

Bir iPhone'dan bluetooth üzerinden müzik çalarken de aynı sorunu yaşadım. Ancak Plantronics Backbeat Pro kulaklıklarla, "OpenMic" işlevinin kulaklık sesini bir ölçüde azaltmak için kullanılabileceğini buldum:

  • Sağ kulaklığın tabanındaki mikrofon düğmesi, çevreden gelen sesi duymak için müzik sesini azaltan "OpenMic" özelliğini açar.
  • "OpenMic" etkinken, kulaklıkların ses seviyesi kadranı mikrofon sesini kontrol eder, bu sadece müziğinizi duymak için daha düşük bir ses seviyesinde dinlemek üzere sessizliğe çevrilebilir.

İdeal bir çözüm değildir ve büyük olasılıkla Plantronics kulaklıklara özgüdür, ancak bunu sessiz ortamlardaki ses seviyesini azaltmak için yararlı buluyorum.


1

Bu sorunun açık bir ödülü var ve şu anda yinelenen olarak kapatılamıyor ... ancak muhtemelen ana referans olacak yinelenen soru + cevaplar var ve mevcut soru kapatılabilir.

Her neyse, orada genişletilmiş cevabı verdim . Sadece bağlamınızda özetlemek gerekirse:

  1. Bunu , "jailbreak yapmadan" ve iOS'un iç çalışmalarına izinsiz girmeden standart iOS (mevcut yeni iOS v.9.3.1 ) yoluyla yapmanın kolay bir yolu yoktur .
  2. Kablosuz kulaklıklı mikrofon setini kullandığınız anda, yüksek / düşük empedansın neden olduğu çözümü açıklayan durum size uygulanamaz.
  3. BT-kulaklıklar, sizin durumunuz : Kulaklık seti, " elektronik-yol " daki ses seviyesini kontrol eder , bu yüzden tamamen kulaklıkların uygulanmasına ve üreticiden üreticiye bağlıdır. Minimum ses seviyesi BT kulaklıklı mikrofon setinin modeline bağlı olarak ciddi şekilde değişiklik gösterebilir.

Analog sinyal alacak , BT üzerinden dijitale dönüştürecek harici ses adaptörü satın almayı önerebilirim ve ses seviyesi için farklı ayarlara sahip olacak . Bu yaklaşımın kullanımı kolay olmadığını ve dezavantajları olduğunu anlıyorum, bu yüzden gerçekten rahatsız olmadıkça bu şekilde gitmenizi tavsiye etmem.

Teorik olarak, EQiPhone'unuzdaki ayarlarla biraz oynayabilirsiniz ( Settings-> Music-> Playbackbölümü), bu sesi biraz yumuşatabilir, ancak minimum ses seviyesini zorlukla etkiler, sadece farklı algıyı, biraz daha hafif bir sesi yaratacaktır.


-2

Ses kontrolü etkin mi? Bu, daha yüksek taraftaki bazı şarkıları kontrol etmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, Müzik Ayarlarında ses seviyesi kısıtlamaları ayarlayabilirsiniz.


1
Bu özellik aralığın üst sınırını sınırlar. Düşük hacim doğruluğunu etkilemez.
Paul George
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.