TimeMachine'den Notları Kurtarma


14

Kurtarmam gereken bir nottaki bilgileri sildim. Not tamamen yereldir (bulutta veya başka bir cihazda senkronize edilmez).

Mac OS X El Capitan V10.11.3 ve Apple uygulaması "Notes" Sürüm 4.2 (549.10.1) kullanıyorum.

Birkaç Time Machine yedeklemem var.

İnternette çeşitli çözümler buldum ancak Notes uygulamasının eski sürümüne de uygulanıyor gibi görünüyor.

Time Machine yedeklemesini açıp şu adrese gidersem:

/Users/<my username>/Library/Containers/com.apple.Notes/Data/Library
  • "Notes" alt klasörü eski bir "NotesV6.storedata" veritabanına sahiptir, ancak El Capitan'a yükseltmemden bu yana değiştirilmemiştir, bu yüzden eski bir sürümdür.

Bu veritabanının aradığım bilgileri içerebileceğini unutmayın, bu yüzden acil sorunum için bir çözüm okumak için bir yol bulmak olabilir ...

  • Alt CoreData/ExternalRecords/NotesV4/6003A0A6.....401klasör, aralarında ICNote/_records/O/notları içeriyor gibi görünen birçok alt klasör içerir , ancak bu, bulucuya bakıldığında notlarımın geçerli sürümünü içeren 0 bayt boyutundaki dosyaların tümüdür, bu nedenle Notların yedeği yerine notların konumu. (Konsolda sembolik değildirler.)

Notlarda sunulan anahtar kelimeyle bir grep yapmak yardımcı olmadı.

Yani soru şu: Notlarımı kurtarmak için Time Machine'den hangi dosyaları geri yüklemeliyim?

Yanıtlar:


10

Ampirik olarak,
~/Library/Group Containers/group.com.apple.notes/
bir Not değiştiğinde 3 öğenin güncellendiği anlaşılıyor , ancak içinde
~/Library/Containers/com.apple.Notes/Data/Library/Notes/
olanlar sadece periyodik olarak güncelleniyor [Güncellemek için bunları nasıl tetikleyeceğimi bulamıyorum, yeni bir Not yapmanın bunu yapabileceğini düşündüm, ancak görünmüyor. ]

Araştırmam aslında mevcut Notlarımdan birinde bir anahtar kelime için arama yaptığım eski sadık - EasyFind (ücretsiz, bağlantı yok) tarafından desteklendi . Biraz zaman aldı, ama sonunda buldum.


7
Notes uygulamasını kapattıktan sonra üç NoteSotre.sqlite. * Dosyasını ~ / Library / Group Containerers / group.com.apple.notes / dizininden taşıdıktan ve dosyaları yedeklerden yerlerine yerleştirip Notes'u açtıktan sonra doğruladım. Numara. Çok teşekkürler.
JFL

Sierra'dan (NotesV6) High Sierra'ya (NotesV7) benzer geçişi onaylayabilir. Aktarımdan sonra iCloud hesaplarını yeniden etkinleştirmek zorunda kaldım.
setempler

az önce hayatımı kurtardın!
holographix
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.