2012 ortası Macbook Pro Retina 15 "yeni adaptörü tanımayacak


1

Geçenlerde Amazon'dan yeni bir güç adaptörü aldım ve iş ortağı MBP'm iş yerindeyken ve meslektaşımın 2014 ortasındaki MBP'yle çalıştı, ancak 2012 ortasındaki MBP Retina 15 "(sinir bozucu bir şekilde değiştirildi. () Yeşil ışık yanar, ancak şarjı belirtmek için turuncu renge geçiş yapmaz ve makine algılamaz.

Kelimenin tam anlamıyla, makinemle gelen adaptörün aynı model numarası. Değişimin muhtemelen hatalı olduğunu düşündüm, bu yüzden iade ettim ve yenisini aldım. Ne yazık ki, hala 2012 ortalarındaki MBP'mde çalışmıyor , ancak ortağımın 2014 ortalarındaki MBP'si üzerinde çalışıyor.

SMC'yi sıfırlamaya çalıştım, boşuna. Daha da kafa karıştırıcı olan iş güç adaptörüm 2012 ortasındaki MBP'mi cezalandırıyor ve şu anda kullanıyorum.

Herhangi bir fikir?

Düzenleme: İstendiği gibi, yeni bağdaştırıcının yanlarının bazı fotoğrafları. 1. taraf 2. taraf

Yanıtlar:


1

Yanlış bir güç adaptörüne sahipsin.

Orta 2014 bir 60W adaptör kullanıyor ve Orta 2012 bir 85W kullanıyor.

görüntü tanımını buraya girin

Bu sayfaya bakın Daha fazla bilgi için Apples web sitesinde Mac dizüstü bilgisayarınız için doğru güç adaptörünü ve kablosunu bulun.

Her zaman daha az güç gerektiren bir makinede daha yüksek güç derecesine sahip bir güç adaptörü kullanabilirsiniz, ancak daha fazlasını gerektiren bir makinede daha düşük güç derecesine sahip bir adaptör kullanamazsınız. Başka bir deyişle, 60W güç gereksinimi olan bir MBP, 85W adaptörle iyi çalışır, ancak 85W güç gereksinimi olan bir MBP, 60W güç adaptörüyle çalışmaz.

İstediğiniz ürün bu.


Yanıtınız için teşekkürler! Ne yazık ki, öyle değil - yedek adaptörüm kesinlikle 85W. Yine, aslen MBP ile gelen adaptörle aynı model numarası. Ayrıca, yukarıda belirtilen tüm cihazlar bu nedenle tüm model yılı bakılmaksızın 85W adaptörü kullanın, 15" bulunmaktadır.
aendrew

İş bağdaştırıcınız MBP'nizi çalıştırıyorsa, ancak yeni bağdaştırıcı yoksa, sorun bağdaştırıcıdadır. SMC ve NVRAM'ınız devreye girmeden çok önce, güç kartınız adaptörle iletişim kuracak, MBP ile değil (mag emniyet fişinde bir yonga var). Makineniz için güç derecesini "belirler". Yanlış güç derecesi ve şarj olmuyor. Adaptörün yanındaki etiketin bir resmini çekin.
Allan,

O zaman neden kelimenin tam anlamıyla taktığım her makinede çalışıyor - benimki dışında? Mesela, senin haklı olmanı çok isterdim, ama çoktan satıcıyla savaşmak zorunda kaldım, yerine başka bir tane göndereceğini sanmıyorum.
Ağustos'ta

Olsa da, haklı olabilirsiniz - SMC ve PRAM sıfırlama işlemlerini yeni denedim, yine de hala çalışmıyor. Dahası, yüksek perdeli bir whine yaydığını fark ettim, buna karşı bir adaptör olması ihtimali var ... Her halükarda, yukarıda daha fazla ayrıntı ekledik.
aendrew

1
YouTube'da bulduğum bu videoya bir göz atın. youtube.com/watch?v=mxoQMhfu4k0 Güç adaptörünüzün Delta olması gereken Liteon tarafından üretildiğini fark ettim. Sanırım sahte bir adaptörün var.
Allan,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.