Final Cut Pro kütüphane dosyam neden bu kadar şişmiş?


8

Final Cut Pro ile ilgili bir sorunum var. Özellikle, kütüphane dosyam şimdi 22GB, 120GB SSD'de (OS X El Capitan ile MacBook Air çalıştırıyorum) çok büyük. Medyayı Final Cut Pro'ya her aktardığımda "dosyaları yerinde bırak" ı seçmeye dikkat ettim, ancak kütüphane dosyası hala büyüyor ve büyüyor. Yanlış bir şey mi yapıyorum yoksa Final Cut Pro kütüphanemi daha büyük bir sürücüye boşaltmam mı gerekiyor?

GÜNCELLEME: Final Cut Pro'nun farklı versiyonlarının çok farklı olduğunu şimdiye kadar fark etmedim. Mac App Store'dan Final Cut Pro X'in en son sürümünü kullanıyorum.

Yanıtlar:


8

Yerden tasarruf etmenize yardımcı olması için medyayı orijinal konumunda bırakmaya hakkınız vardır. Bu ayarın ötesinde, Kitaplığınızın ayarlarına göz atın.

Depolama Konumlarını Yönetme

Final Cut Pro muhtemelen orijinal ortamınızın proxy ve optimize edilmiş kopyalarını oluşturuyor. Varsayılan olarak, bu geçici dosyalar Final Cut Pro kitaplıklarınızda saklanır. Geçici dosyaların konumunu değiştirebilirsiniz, bkz. Final Cut Pro X: Depolama konumlarını yönetme .

Bir proje üzerinde çalışmayı bitirdiğinizde, Final Cut Pro'dan ilişkili tüm çalışma zamanı tarafından oluşturulan dosyaları silmesini isteyin:

Final Cut Pro.app> Dosya (menü)> Oluşturulan Kütüphane Dosyalarını Sil…

Final Cut Pro: Oluşturulan Kütüphane Dosyalarını Sil

Bu, kitaplığınızın dosya boyutunu önemli ölçüde azaltır.


2

Arka Plan Oluşturmayı Kapat

Tercihler -> Oynatma'ya gidin ve "Oluştur: Arka plan oluşturma" nın işaretli olmadığından emin olun.

Önemli bir uyarı, bunun çalışması için gerçek zamanlı olarak işlenebilecek bir Mac isteyebilmenizdir. Oynatma sırasında oluşturma işlemi geride kalırsa bazı garip görünümler elde edersiniz. YMMV ama denemeye değer.

Bunu kapattıktan sonra, Oluşturulmuş Kitaplık Dosyalarını Sil'e ve "Tümü" İşleme Dosyalarını Sil'e gidin. Dosyanız karşılaştırıldığında küçük olacak.

Arka Plan Oluşturma etkinse, oluşturma verileri fcpbundle dosyasına oluşturulur. 30 MB'ın altında alan gerektiren bir projem var, ancak arka plan renderleme yaptığımda 7GB'ın üzerindeydi! Gördüğüm en büyük neredeyse 20GB'dı. Açıkçası o zaman Time Machine açıksa, bu HER ZAMAN Time Machine çalışan bu değiştirilen dosyayı yedekleyecektir. Beni anlamaya çalışan bu oldu - yedekleme diskim birdenbire GB üzerinden çiğniyordu.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.