MacBook Pro 2013 klavye ve izleme dörtgeni tamamen donuyor


8

Sorun

Klavye ve izleme dörtgeni tamamen dururken her seferinde yazılımı etkilemem mümkün değil. Fare işaretçisi, sorunun oluştuğu yerde tam olarak donmuş halde bırakılır ve klavyede hiçbir şey çalışmaz. Şu anda sahip olduğum tek çözüm, zorla kapatmayı tetikleyen güç tuşunu basılı tutmak - klavye funcitonality anlamına geliyor, ancak bu bypassın, kullandığım nedenden dolayı klavye işlemesinden gerçekten ayrı olup olmadığını merak ediyorum.

Etkileşim araçları olmadan teşhis etmek imkansız olduğu için bunun ne olduğunu gerçekten bilmiyorum!

Benim sistemim

  • MacBook Pro Retina, 13 inç, 2013 Sonu
  • İşlemci 2.4 intel core i5
  • 8GB 1600MHz DD3
  • OSX Yosemite 10.10.2

kullanım

  • tipik geliştirici makine: ITerm; yüce; tarayıcılar; FileZilla; Gevşek; MAMP; kroki
  • sık sık 30 veya 40 Chrome sekmesi açık
  • herhangi bir zamanda çalışan toplam on kadar uygulama
  • nadiren resmi olarak yeniden başlatın, sadece uyuyun, Mac'lerin bunu idare etmede iyi olduğunu varsaydım

Yavaş yanıt verme gibi belirgin bir aşırı yük belirtisi yoktur.

Önsezim

Bu aşırı ısınma ile ilgili bir şey mi, tasarımda bir kusur görünüyor, bu da düz bir şekilde oturmayı başaramadığı anlamına geliyor (çalışma bu amaçla duruyor), ancak fan gürültüsü, ısı arasında bir korelasyon fark etmedim ve bu olay henüz.

Yanıtlar:


1

Telefon veya klavye gibi harici bir USB cihazı takmayı deneyin. Son zamanlarda bunun aralıklı klavye / izleme paneli sorunlarımı mükemmel bir şekilde düzelttiğini gördüm.

Bunun nedenine gelince, Macbook'lardaki dahili klavyenin ve izleme dörtgeninin dahili olarak USB üzerinden bağlandığını başka bir sitede okudum, bu nedenle dahili USB hub sıfırlanırsa, klavyeyi ve izleme dörtgenini yeniden bağlanmaya zorlar. Ve bunu düşündükten sonra, seninki gibi klavye / izleme dörtgeni donarsa, Android telefonumu da şarj etmek veya teşhis etmek için taktığımdan oldukça eminim. Telefonumu takmanın bu sorunlara neden olduğundan eminim.


0

Bu, MacBook Pro'mda bir kez oldu ve yaptığım Sistem Yönetim Denetleyicisi'ni (SMC) sıfırlamak. Devam edin ve MacBook'unuzu kapatın (gerekirse kapanmaya zorlayın). Ardından şarj cihazını MacBook'unuza takın. Bundan sonra, şarj cihazınızdaki gösterge ışığı geçici olarak yeşil renge dönüşene kadar klavyenizin sol tarafındaki Shift-Kontrol-Option tuşlarına ve güç düğmesine aynı anda basın. Şimdi bilgisayarınızı normal şekilde açın. Daha fazla bilgi için buraya bakın .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.