Mac 2015 için MS Word'deki başlıklar ve numaralandırma ekleri 15.18


1

Ekteki ekran görüntüsünde olduğu gibi, 4. seviye başlığım anlaşılmaz bir şekilde siyah renk bloğudur. Bu, yalnızca Word doc dosyasını El Capitan çalıştıran aynı Mac'te bir Outlook eki (!) Olarak gönderdikten sonra ortaya çıktı.

Biçimlendirme yalnızca 4. seviye numaralandırma için görünür - ne yazık ki numaralandırma başlık stiline bağlanmalı ve şimdiye kadar sayıların geri alınmasının tek yolu bu başlık için numaralandırma / liste stilini değiştirmektir.

  • Bu edilmiş değil vb arka plan / dolgu / vurgulamak / olarak tarzı haline eklendi.
  • Açıkça olduğu tarzında ekran görüntüsü değil doc içeriğinde, gösterdiği gibi.

Bu aksaklığın nereden çıktığını ve nasıl geri alınacağını bilen var mı?

Güncelleme: Etkilenen metni kopyalayıp yeni bir boş belgeye yapıştırmayı başardım; yapıştırma seçeneği olarak "Hedef Temasını Kullan" seçeneğini seçtiğinizde bile siyah renkte kalıyor. Alan, her ne ise, bir tür Liste Numaralandırma nesnesi olarak tanınır.

MS Word 2015 Sürüm 15.18’deki başlıklar ve numaralandırma sorunları


Hangi Word sürümünü kullanıyorsunuz? Ayrıca, Başlıkların Numaralandırılması varsayılan Sözlük Şablonunun bir parçası değildir (bir * .dotx Dosyası, tam adı yerelleştirilmiştir). sıfırlamayı veya yeniden tanımlamayı deneyebilirsiniz.
JC

Mac 2015 için MS Word v15.18
Michael,

Bir yazım hatası? Mevcut Sürüm "MS 2016 v15.19.1" dir. Güncellemeyi denedin mi?
JC

Kontrol ettiğin için teşekkürler! Evet, sorun v21.xx'de bile oluşuyor ancak lütfen cevabımı aşağıda bulabilirsiniz:
Michael

Ayrıca - bu yüzden Başlıkların numaralandırılması normal değil . Bu büyük haber.
Michael

Yanıtlar:


1

Sonunda bu soruya bir cevap buldum. Word'ün çeşitli sürümlerini etkilediği görülüyor, çünkü MS Answers'daki düzeltme Mac Word'de de çalışıyor gibi görünüyor.

Takip eden soru: Etkilenen dokümanlara erişmesi gereken tüm PC'lerde normal.dotm dosyasını sıfırlamanın gelecekte bundan kaçınmaya yardımcı olacağını bilen var mı? Geçersiz stiller, formatlar vb. Kombinasyonlarla ilgili bir şey olduğu açıktır ve belki de sadece 1 ortak taban çizgisi kullanmak kök nedenleri açıklığa kavuşturur mu?

Halefi sorusu [Bunu burada sormalı mıydım ?]

GÜNCELLEME: Ve ... sorun kaydedildikten (düzeltilmiş sürüm) ve yeniden yüklendikten sonra geri döner.


0

Bunu düzeltmek için, imlecinizi kelimenin önüne ve kara kutunun arkasına getirin. Sol oka bas. Kara kutu griye döner. Sağ tıklayın ve "Numaralandırmaya devam et" i seçin. Numaralı başlık düzeltilmelidir. Biçimlendirme Formülü

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.