Ayrı bir “Yardımcı Uygulama” gerektiren yazılımdan şüphelenmek için fazla paranoya mı var?


2

İyi bir sistem izleme uygulaması bulmaya çalışıyordum ve saygın dergilerden birkaç iyi değerlendirme almış olan Monity'ye bir şans vermeye karar verdim.

Beni rahatsız eden şey, App Store'dan gelen uygulamanın yazılımın yalnızca bir kısmı olması. Yazılım ek panel alabilmek için ücretsiz olarak bir Sözde Uygulama uygulamasını indirmeyi ister (aslında benim peşimde ne olacağıma göre).

Bu yardımcı uygulamanın neden gerekli olduğuna dair hiçbir dokümantasyon yoktur ve yazılımın bir kısmının Apple'ın kontrolünden geçmediği gerçeği bana iyi bir his vermiyor.

Apple’ın geliştiricilerin sistem kaynaklarına erişmesini engelleyen bazı engelleri olduğunu biliyorum, ancak çoğu durumda yardımcının geliştirici tarafından ne içerdiğine dair bir açıklama gördüm. Bu durumda dev ana sayfasında hiçbir bilgi yok ve geliştiriciye e-postama cevap alamadım.

Öyleyse soru şudur: Uygulamalar, App Store'da bulunmadan önce hangi belirli kontrolleri yapar? Başka bir deyişle, neden bir program programını (veya bunun bir kısmını) App Store'da dağıtmamayı tercih ediyor?


Bu site soru başına sadece bir soru ile daha iyi çalışır. İkinci kısmı çıkardım, ayrı sormaktan çekinmeyin.
yokuş yukarı

@ patrix Genel olarak SE sitelerinin çalışma şeklini biliyorum. Sadece iki soru bağlamında birbirine bağlı ve böylece birlikte daha iyi mantıklı olduğunu düşünüyorum
posdef

App Store uygulamaları için hangi genel kuralların geçerli olduğu ile ilgili bir soru, bir uygulamadaki olası hatalı davranışların nasıl tespit edileceği sorulmasından oldukça farklıdır. Birine cevap vermek, diğerine cevap vermek kolay değildir; bu, bir cevap kabul etmek istediğinizde sizi sıkıntıya sokar.
yokuş yukarı

@patrix yeterince adil ...
16'da

Yanıtlar:


1

Mac App Store üzerinden satılan tüm uygulamaların sanallaştırılması gerekir. Bir sanal alanda olmak, uygulamanın oldukça fazla neler yapabileceğini kısıtlar. Örneğin, sisteme Dosya Aç iletişim kutusundan açıkça erişim izni vermediğiniz dosyalardaki klasörlere erişemezler. Sanal alan dokümantasyonunun tamamını Apple Developer sayfalarında bulabilirsiniz , ancak dikkat edilmesi gereken en önemli şey çok kısıtlayıcı olmasıdır.

İçinde yaşayabilecek bir sistem aracına sahip olmak neredeyse imkansızdır. Ayrıca, Apple'ın sanal alan kuralına gelince "hile" yaptığını da unutmayın. Örneğin, XCode'a Mac App Store üzerinden erişilebilir ancak sanal alan mevcut değil (çünkü eğer işe yaramazdı).

Genel olarak olsa da, kumlama iyi bir şeydir. Bir uygulamanın iyi davranıp davranmadığından gerçekten emin olmanın tek yolu, geliştiricinin güvenilir olamayacağına dair şikayetler veya işaretler olup olmadığını görmek. Ancak, Mac App Store'dan önce tüm uygulamaların diğer kanallar üzerinden dağıtıldığını ve çoğu zaman işlerin iyi gittiğini unutmayın.


Yanıt için teşekkürler. Kısıtlamaların acı verici olduğunu biliyorum, ancak Sistem Monitörü uygulamasının ( itunes.apple.com/us/app/system-monitor/id423368786?mt=12 ) yardımcı bir uygulamanın mümkün olduğunu ima etmeden var olduğu gerçeğinin farkındayım .
saat

@posdef, dede olabileceği için izin verilmeyen şeyleri yapma hakkına sahiptir, ancak yalnızca hata düzeltmeleri yapabilirler ve özellik güncellemeleri yapamazlar.
Edward
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.