İTerm2'de imleçle atlama sırasında metin seçme


20

İTerm2'de metin seçmek için metin editörü benzeri işlevsellik elde etmenin mümkün olup olmadığını bilmek istiyorum. Örneğin, Yüce Metin 3'te aşağıdakileri yapabilirim:

⇧ ⌥ → = İmlecin sağındaki kelimeyi seç.

⇧ ⌘ → = İmlecin sağındaki tüm satırı seç.

Ama iTerm2'de hayatım boyunca bunu yapamıyorum. Benim imleç yapmak eylemler ekleyebilir kelimeleri atlama, ya satırın sonuna atlamak , ancak atlamayın ve aynı anda seçin.

Açık olmak gerekirse: Metni bu şekilde vurgulamak için bir alternatif aramıyorum (örneğin bir ⌘ Farama ile başlayan veya fare gerektiren herhangi bir yöntem ), yukarıda özetlenen tam işlevselliği arıyorum.

Yanıtlar:


5

İTerm2'de bu işlev için tuş kısayollarını ayarlayabilirsiniz.

Tercihler> Profiller> Tuşlar'da, seçimin başlangıcını veya sonunu tek bir karakter, sözcük veya satıra taşımak için tuşlar atayabilirsiniz. Varsayılan olarak bu tür anahtarlar bağlı değildir.

Bahsettiğiniz kesin metin seçimi için bir kısayol yapmak için, aşağıdaki eylemlere kısayollar atarsınız,

⇧ ⌥ → = Move end of selection forward, Move by word

⇧ ⌘ → = Move end of selection forward, Move by line

Seçimin sonunu ileri, kelimeye göre hareket ettir Seçimin sonunu ileri, kelimeye göre hareket ettir

Kaynak: https://www.iterm2.com/documentation-one-page.html


2
Bu cevabı, alacağımız kadar iyi olduğu için kabul edeceğim. ANCAK , okuyucular burada ayrıntıları verilen işlevselliklerin beklediklerinden farklı olabileceğini bilmelidir.
JimmidyJoo

a) “Satır satır taşı”, yalnızca komut satırının kullanıcı tarafından düzenlenebilir bölümünde metin düzenleyici benzeri işlevler bekleyen kişiler tarafından kullanılamaz .
JimmidyJoo

b) Çoğu Mac kullanıcısı bunu sevebilir, ancak seçimin "başlangıç" ve "bitiş" parçalarına ayrılması, en iyi seçim, yalnızca ileri ve geri seçim hareketlerini karıştırırken Mac tarzı seçim hareketini elde edebileceğiniz anlamına gelir. Sublime Text tarafından kullanılan (daha fazla Windows ve Linux merkezli?) (Bunu açıklamak zor - ne demek istediğimi görmek için deneyin.)
JimmidyJoo
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.