Apple Music aboneliğimi iptal edersem satın alınan müziğime ne olur?


10

İTunes ve CD'lerden yıllarca müzik satın alarak topladığım büyük bir müzik kütüphanem var.

Apple Music'i denemek istiyorum ama sahip olduğum müziğe ne olacak? Özellikle bunun için çok para öderken iTunes'dan aldığım müzik konusunda endişeliyim.

Yanıtlar:


3

Yerel iTunes arşiviniz, etkin bir Apple Music aboneliği olsun veya olmasın, olduğu gibi kalacaktır.

Abone olursanız ancak daha sonra Apple Music'i artık kullanmak istemediğinize karar verirseniz, ana iTunes arşiv cihazınız olmayan diğer cihazlarda artık şarkı aktaramazsınız. Şarkıları senkronize etmek, Apple Music çıkmadan önce olduğu gibi çalışmaya devam edecek. Apple Music'e abone olmadan önce iTunes arşivinize koyduklarınız orada kalacaktır.


İMore.com'un Apple Music SSS'sini alıntılamak için :

Üç aylık denemeden sonra abone olmamaya karar verirsem ne olur?

Apple Music kataloğundan kitaplığınıza eklediğiniz hiçbir akışlı müzik artık çalmayacak; Connect içeriğine erişime son vereceksiniz; Apple Music radyo istasyonlarını dinlerken atlama sınırlı olacaksınız; iTunes Match'i etkinleştirmediyseniz, daha önce satın aldığınız ve yüklediğiniz müziği cihazlarınıza aktaramazsınız ve Mac'inizin kütüphanesinden başka cihazlara indirdiğiniz şarkılar kaldırılır. (Mac'inizin orijinal iTunes kitaplığı olduğu gibi kalır.)


1

İTunes'dan satın aldığınız müziklere veya CD'lerinizden çıkan müziklere hiçbir şey olmaz…

İTunes'dan satın aldığınız müzik iCloud hesabınıza bağlanır, böylece tekrar satın almaya çalışırsanız, zaten satın aldığınızı bilir. Buna ek olarak, satın aldığınız müziği Mac, iPhone, iPad vb. Üzerindeki iTunes üzerinden indirebilirsiniz.

CD'ler farklı bir hikaye. Bilgisayarınızda ve telefonunuzda şarkılar varsa ve Apple Music'i iptal ederseniz, orada kalırlar, ancak şarkıları bulundukları her cihazdan silerseniz o zaman giderler.

Apple Music, Apple Music'ten eklediğiniz tüm şarkıları “Müziğim” e kaydeder. İCloud Müzik Kitaplığını etkinleştirirseniz, Apple Music'ten eklediğiniz şarkılara iCloud Müzik Kitaplığı'nın etkin olduğu diğer tüm cihazlarda da erişilebilir. Bahsedilen CD şarkılarını iCloud Müzik Kütüphanenize eklemeyi seçebilir ve tüm cihazlarınızda çalabilirsiniz. Apple Music'i iptal etmeye karar verirseniz, “Müziğim” içindeki tüm şarkılarınız artık kullanılamayacak, ancak iTunes'dan indirilen tüm şarkılar olacak, ayrı olarak ödeme yapmadığınız sürece CD'lerinize iCloud Müzik Kütüphanesi aracılığıyla erişilemeyecek . Bilgisayarınızda veya fiziksel kopyanın olduğu her yerde CD'leriniz olmaya devam edecektir.


Kısacası,

İTunes'dan yeniden indirebileceğiniz için ücretli iTunes müziğinizin olmayanlarını kaybedersiniz.

Her cihazdan silmediğiniz sürece CD müziğinizin olmayanlarını kaybedersiniz.


1

"Yerel iTunes arşiviniz, etkin bir Apple Music aboneliği olsun veya olmasın, olduğu gibi kalacaktır."

Bu doğru değil. Müziğinizin çoğuyla ilişkilendirilen meta veriler değiştirilecek, bu çok can sıkıcı bir durum.

İTunes arşivimde, 90'ların başından beri CD'lerden ve indirmelerden toplanan 50 binden fazla parça var.

Apple Music binlerce parçanın meta verilerini değiştirdi, bu nedenle "Dylan, Bob", "Bob Dylan" olarak değiştirildi. İnanılmaz derecede sinir bozucu.

iTunes ayrıca şimdi yıllar önce indirdiğim ve sildiğimden beri yaptığım müzikleri de gösteriyor ve aslında bilgisayarımda olmayan müziği gizlemenin kolay bir yolu yok.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.