iOS: iphone / ipad dilinden bağımsız uygulama dili nasıl ayarlanır


12

Daha fazla ve daha fazla uygulama, iPad'inizin diline, ardından seçilen diller listesine bağlı olarak dillerini otomatik olarak ayarlamaya çalışır.

Ne yazık ki, birçok insan gibi, tercih ettiğim iOS / OSX sistem dili İngilizce'dir, ancak bazı uygulamaların (özellikle yeni TomTom Go Mobile) çok fazla kullanım için Hollandacaya ihtiyacı vardır (en azından Flanders, Belçika).

Aynı zamanda, yeni WW (Weight Watchers mobil uygulaması) yerelleştirmeyi de zayıf bir şekilde uyguladı. Sonuç: iPhone'um İngilizce olduğunda, Fransızca yalnızca üçüncü tercih edilen dil olsa bile (İngilizce ve Hollandaca) Fransızca sürümünü (şekil) yükler

Bu uygulamalar uygulama mağazasında bir uyarı almalı, yerelleştirmeleri reklamı yapılana kadar tamamen yasaklanmalı veya ayarları ayarlar menüsünden (imho) ayarlanmalıdır.

Dili ana iOS dilinden bağımsız ayarlamanın bir yolu var mı?

Bu sorun düzenli olarak ortaya çıkmaktadır (özellikle iki dilli ülkelerde veya tercihleri ​​ve dil kapasiteleri büyük ölçüde değişen uluslararası, kozmopolit insanlarda).

Apple'da biri bunu okuyorsa; lütfen yardım et!


3
Bu uygulamanın geliştiricisi tarafından uygulanmalıdır (ve genellikle uygulanmaz).
owlswipe

Yanıtlar:


6

İOS 13'ten başlayarak, artık her uygulama için ayrı bir dil ayarlamanın bir yolu var. Apple Ayarları uygulamasında, söz konusu uygulamanın ayarlarını açın ve "Tercih Edilen Dil" altında dili seçin. Uygulamanın desteklediği diller arasından seçim yapabilirsiniz.


Buna eklemek için: Genel -> Bölge altındaki "Tercih Edilen Dil Sırası" nda en az 2 dil ayarladığınızdan emin olun.
Ivo Coumans

4

İOS'un çalışma şekli, bir uygulama başlatıldığında, işletim sisteminin tercih ettiğiniz aygıt dillerini, sırayla, uygulamanın desteklediği dillerle eşleştirmeye çalışmasıdır.

Örnek olarak, cihaz dili tercihlerinizi Fransızca, ardından İngilizce olarak ayarladığınızı ve uygulamanın Fransızca ve Felemenkçe'yi desteklediğini ve Hollandaca'nın "varsayılan" dil olduğunu varsayalım.

Cihazınız Fransızca olarak ayarlandığında, uygulama Fransızca yerelleştirildiğinden Fransızca metin gösterecektir.

Daha sonra cihaz dilini İngilizce olarak değiştirirsiniz. Uygulamanın İngilizce yerelleştirmesi olmadığından iOS, uygulamanın ekran dili olarak Hollandaca kullanıyor. (Aynı şey, Fransızca olmayan ve Hollandaca olmayan diğer diller için de geçerlidir.)

Hem iOS hem de uygulama beklendiği gibi çalıştığı için Apple'ın bunu "düzeltmek" için yapabileceği hiçbir şey yok. Belki de uygulama "belirli bir dilde mevcut olmalıdır". Eğer böyle düşünüyorsanız Apple ile değil geliştiriciyle sohbet etmelisiniz.


Act.ly, yukarıda belirtildiği gibi, uygulama gerekir iOS sipariş Engl> Du> Cu olduğu gibi sağ dil, (= Dutch) için bu uygulamayı ayarlayabilirsiniz. Ancak uygulama, Engl'de olduğunda Du yerine Fr yükler. Sonuç: Uygulama yerelleştirmeyi kötü bir şekilde uyguladı ve dil konusunda emin olmadığında (Hollandaca veya Fransızca) iOS kaskadını kontrol etmek yerine Fr'yi tercih ediyor. Tek umudum: iOS sonunda dilleri manuel olarak ayarlamanıza izin veriyor. Reg için aşırı kilolu görünüyor. ABD'li kullanıcılar, ama belki de bir Meksikalı-Amerikalı Sp gibi bir yazma uygulaması istiyorum, ancak GPS uygulamaları telefonlarını Spanglish'te şehir sokaklarını
okumamaları

1

Fransa'dan İngiltere'ye taşındım, Apple yönergelerine ( https://support.apple.com/en-gb/ht201389 ) göre tüm telefon ayarlarımı İngiltere bölgesine değiştirdim ancak WW uygulamam hala Fransızca olarak gösteriliyordu! Sorunumu anladım, belki de size yardımcı olacaktır (iOS)

  1. Ayarlar
  2. Genel
  3. Dil ve Bölge
  4. Bölge Biçimleri - Bölge.

Daha sonra bölgeyi Fransa'dan İngiltere'ye değiştirdim. İyi şanslar!


-1

Bunun işe yarayıp yaramayacağından emin değilim, ama denemeye değer olabilir ...:

  1. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırın
  2. İOS Dilini ayarlarda "Hollandaca" olarak değiştirin
  3. İPhone'u yeniden başlat
  4. App Store'u açın ve Uygulamayı indirin
  5. Uygulamayı aç ve Hollandaca olduğunu onayla
  6. İOS dilini tekrar İngilizce olarak değiştirin

1
Çalışmaz: uygulama aynıdır ve uygulama dilinin ve mevcut seslerin (bir gps uygulaması olduğu için) kullanımını iphone'un birincil diliyle sınırlar.
Dominique Kenens

-4

Bölgenizi ve dilinizi değiştirirseniz ve uygulamayı indirirseniz hepsi iyi olur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.