mysql açılışta yüklenemiyor


2

Bir Macbook'um var. Sonsuza dek mysql sunucum kurulmuş ve çalışmaya başladım (El Capitan kullanarak).

Şimdi şarabı kurdum. O zamandan beri mysql sunucusu yeniden başlatmaya başlayamıyor. Manuel olarak çalıştırırsam ./mysqld itibaren /usr/local/mysql/bin iyi çalışıyor. İşlerin garip gittiği yer: launchctl list daha sonra, çalışan işlemlerin listesini görmek için grep kullanarak boruları mysql’i göremiyorum ( ama biliyorum ki çalışıyor! )

MySQL çalıştıran terminal penceresi:

enter image description here

Grep aramamı çalıştıran terminal penceresi yok hayır mysql süreçleri çalışıyor [GPG için çalışırken neye benzemesi gerektiğini göstermek için bir kontrol grubu olarak arandı:

enter image description here

Kurulumu daha önce çalıştırdığımda, şunu kullandım: https://stackoverflow.com/a/35445024/2226328 hiçbir sorun veya sorun yok. Şarap kullanmaya başladığından beri: brew install wine Alamıyorum mysqld başlangıçta yüklemek için. Herhangi bir fikir?

Bundan beri şarabı kaldırdım ve aynı problemi yaşadım, koştum brew update ve ancak o zamandan beri ayrı ayrı mysql kurduğumu belirledim.

Düzenleme: Burada bazı son takipler. Bir keresinde sudo launchctl listesini çalıştırdım | grep mysql, mysqld'imin çalıştığını gösterdi ... mysql girişleri için system.log dosyasına bakarak, aşağıdaki cevapta belirtilen bir hata log pist girişi yaratılmasına neden olan başlayamadığını gösterdi. MySQL klasöründeki izinleri değiştirmek sorunu tekrar tekrar çözdü. Bu komut size sistemdeki mysql kullanıcınızın adını gösterecektir: dscacheutil -q user | grep mysql

Yanıtlar:


3

Com.oracle.oss.mysql.mysqld.plist'i nereye yüklediğinize bağlı olarak çalıştırmanız gerekebilir:

sudo launchctl list | grep mysql

com.oracle.oss.mysql.mysqld.plist dosyasının launchctl veritabanında olup olmadığını kontrol etmek için.

Bunu bulsanız bile, mutlaka başlangıçta MySQL yüklü olduğu anlamına gelmez. Etkinlik İzleyicisini açın veya ps | grep mysqld Terminal.app’de çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için


Sistem günlüğünde böyle bir hata alırsanız:

com.apple.xpc.launchd [1]: (com.oracle.oss.mysql.mysqld) Servis sadece 0 saniye çalıştı. 10 saniye sonra tekrar dışarı iterek.

plisti boşalt ve iki satır ekle com.oracle.oss.mysql.mysqld.plist

<key>StandardErrorPath</key>
<string>/tmp/mysql.err</string>

Daha sonra dosyayı uygun şekilde chmod / chown ettiğinizden emin olun:

sudo chown root:wheel /Library/LaunchDaemons/com.oracle.oss.mysql.mysqld.plist
sudo chmod 644 /Library/LaunchDaemons/com.oracle.oss.mysql.mysqld.plist

ve lansman daemon'unu yeniden yükle

sudo launchctl load -w /Library/LaunchDaemons/com.oracle.oss.mysql.mysqld.plist

Dosyayı aç /tmp/mysql.err Konsol'da ve başka sorunları kontrol edin.


Yüklü görüyorum ama bir şeyin çalışmamasına neden oluyor 3/16/16 8:25:02.023 PM com.apple.xpc.launchd[1]: (com.oracle.oss.mysql.mysqld) Service only ran for 0 seconds. Pushing respawn out by 10 seconds. günlüğümde art arda ... hmmm sanırım bu yönetmene sahiplik özelliklerini aldıktan sonra launchctl plistine boğulmaya çalışacağım.
Frankenmint

tamam ... içindeki datadir değerini ayarlayamıyor /usr/local/mysql/data Var olup olmadığını görüp görmeyeceğim ... Yapacağım şey de bu tam olarak benim hatam. puu.sh/nJqiW/2f73c393c9.png
Frankenmint

hmm _mysql 'ye datadir' de boğulmalı mıyım?
Frankenmint

@Frankenmint Dizin veri genellikle tüm veritabanlarını ve diğer dosya ve klasörleri içerir. Varsayılan izinler drwxr-x--- _mysql _mysql...
klanomath

teşekkürler kullanarak bitti sudo chown -R _mysql mysql tekrar tekrar / / usr / local / mysql / `dizinindeki izinleri ayarlamak, şimdi gerektiği gibi yeniden başlatmaya çalışıyor ... sağladığınız şey, bu sorunu gidermek için çok yardımcı oldu! Teşekkürler Çözülmüş olarak işaretleyeceğim.
Frankenmint
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.