OS X art arda giriş şifresi şifresi istiyor


14

Bunun birkaç kez sorulduğunu biliyorum, ancak diğer tartışmaları çoktan kontrol ettim ve önerilerini denedim, ancak başarılı olamadım. Tüm sistemi tekrar kurmak yerine yapabileceğim bir şey var mı?

Bazı uygulamalar anahtarlığa erişmek istediğinde, doğru şifreyi girmeme rağmen "giriş" anahtarlık şifresini tekrar tekrar ve hiç bitmiyor.

Birbirinden ayrı olarak aşağıdakileri zaten denedim:

  • Keychain Access > Preferences > Reset my default key chain
  • oturum açma anahtar zincirinin şifresini (yeni şifre = eski şifre) sıfırla
  • ~/Library/Keychains/XYZ...Klasörü silme (burada önerildiği gibi: https://apple.stackexchange.com/a/148437/5924 )
  • birkaç kez yeniden başlatıldı

Şimdi sadece tüm uygulamalara belirli anahtarlıklara erişim izni vermek istedim, ancak değişiklikleri kaydetmek istediğimde asıl sayı ile aynı: Asla kabul edilmeyen giriş anahtarlık şifresini sordum. Kesinlikle doğru şifreyi giriyorum, anahtarlığı bile kilitlemeden kilitleyebilir ve kilidini açabilirim. Hatta şifreyi sıfırlayın. Sadece yardım etmeyecek. (Önemli olması durumunda: "login" anahtarlık şifresi, kullanıcı hesabım için kullandığım kodla aynı.)

İşte screencast videosu : https://www.dropbox.com/home/Public?preview=video3.m4v

[ görüntü tanımını buraya girin]

(El Capitan'dayım, Anahtarlık Erişimi 9.0 Sürümüdür (55171.20.2))

İlgili tartışmalar, ancak hiçbiri yardımcı olmadı:

=== GÜNCELLEME ===

Bu konuya yeni rastladım: El Capitan güncellemesinden sonra Anahtarlık parola göstermiyor

ve gerçekten de, bu /var/log/system.log dosyasına girdiğim mesaj:

SecurityAgent[877]: Ignoring user action since the dialog has received events from an untrusted source 

ama ben zaten gerçek bir fare (Magic Mouse) ve / veya Mac'imin yerleşik dokunmatik yüzeyini kullanıyorum, bu nedenle önerilen çözüm pek yardımcı olmuyor:

Bu nedenle, bu soruna bir çözüm, Anahtarlık ile etkileşimde bulunmak için fiziksel bir fare kullanmaktır.

(Bu arada: App Store aracılığıyla otomatik olarak haberdar olduğum son güncellemeleri yükledik.)

Ayrıca ilginç olan, system.log dosyasına bakmak: Kullanıcı etkileşimi olmadan ve birkaç saniyede bir, bu satırları oldukça sık gösteriyor:

secd[292]:  __SOSCCProcessSyncWithAllPeers_Server_block_invoke sync with all peers failed: Error Domain=com.apple.security.sos.error Code=1032 "peer: UQl/Oz6WIs//dOl3o8fSLDAa2p not found" UserInfo={NSDescription=peer: UQl/Oz6WIs//dOl3o8fSLDAa2p not found}
Mar 21 22:40:04 mln-mbp CloudKeychainProxy[344]:  __39-[UbiqitousKVSProxy doSyncWithAllPeers]_block_invoke_2 <UB--s--C---> syncWithAllPeers (null), rescheduling timer

(Şimdi anahtarlığın iCloud'da depolanmasını kaldırdım ve kayıttaki hata durdu.)


Onarım İzinleri yordamını (Disk Yardımcı Programının İlk Yardımı) ve onarım ana klasör izinlerini (Kurtarma Bölümü sisteminden) zaten denediniz mi?
Dictionarics Anonim

@DictionaricsAnonymous İlkyardım yaptım ve bazı hatalar aldım. İlkyardım iletişim kutusu "Gerekirse birimi onarır" diyor olsa bile, yine de İlkyardım'ı çalıştırdıysam, birim yine de hataları gösteriyor. snag.gy/A9JAJ.jpg Ev klasörünün izin onarımı hakkında: Buna nasıl erişebilirim / Bölümlere bakarken, kurtarma bölümüm yok gibi görünüyor (ekran görüntüsüne bakın). Bölüm orada görünmüyor mu? Önyükleme ve cmd + R aracılığıyla erişebildiğim DiskUtility, İlkyardım'ı çalıştırdığım DiskUtility'den farklı mı? (Sonraki adımlardan önce bir TimeMachine yedeklemesi yapmak)
Mathias Conradt

- Nevermind bölüm hakkında, ben "diskutil liste" aracılığıyla görmek pastebin.com/XfBViF3B ve El Capitan üzerinde bir tartışma forumu discussions.apple.com/thread/7254480?tstart=0
Mathias Conradt

Ah, El Capitan'ım yok ve bazı değişiklikler getirdiğini bilmiyordum… Her şey değişmediyse, Recovery sistemine önyüklemeniz (yeniden başlatmanız + Cmd-R tuşunu basılı tutmanız gerekir), ardından Disk Yardımcı Programını başlatmanız ve izin vermeniz gerekir. 'Macintosh HD' yazılımını oradan onarın. Bu dosya sistemi bozulmasını düzeltmeli. Değilse tekrar çalıştırın. Ancak asıl fikrim İZİNİ onarmaktı ve bu özellik El Capitan'daki Disk Yardımcı Programından kaldırıldı. Öncelikle bu yozlaşmayı gidermenizi ve ardından iki izin sistemini onarmayı denemenizi öneririm. Bunun hala El Capitan için de geçerli olup olmadığını görmek için dolaşmam gerekecek ...
Dictionarics Anonim

2
Giriş klasörü klasör izinlerini sıfırlamak için, Kurtarma sistemine önyükleyin, Terminal uygulamasını başlatın (Utilities menüsü) ve komutu yazın resetpassword(tek kelimeyle). 'Macintosh HD' ve ardından kullanıcı adınızı seçtiğiniz ayrı bir uygulama açılır, ardından pencerenin altındaki 'Sıfırla'yı tıklayın.
Dictionarics Anonim

Yanıtlar:


7

Tam olarak Lync messenger ile aynı problemi yaşadım - şifre doğru şifre olsa bile tekrar tekrar tekrar anahtarlık şifresi girme isteği. Çok sayıda öneri denedim, hiçbir şey işe yaramadı. Bunu bulana kadar:

  • userid / Library / Keychains klasörüne gidin
  • şifre isteme penceresinden dosya adına sahip bir anahtar arayın
  • bu dosyayı sil (sadece bu!)
  • uygulamanızı tekrar deneyin - şifre şimdi kabul edildi

Her nasılsa, bu anahtar, var olmadığı gibi Keychain Access'te gösterilmedi. Ancak gerçek anahtar dosya anahtarlık klasöründe mevcuttu.

Anahtar dosyasını göremediğinde macOS'ta (Sierra'dayım) bir hata gibi görünüyor ve ardından başka bir hata - sistem yeni bir anahtar dosyası oluşturmaya çalışıyor, ancak dosya işlemi başarısız oluyor (dosya zaten var). Apple devs'e orada uygun bir istisna eklemesini öneririm, ama şimdilik memnunum - sorun çözüldü.


Tam hatam mükemmel çalıştı.
Kevin

Re "gösterilmemiştir"; KeyChain'de (menü Görünümü) gizlemiş olmanız nedeniyle mi?
Pacerier

"Süresi Dolmuş Sertifikaları Göster" ve "Görünmez Öğeleri Göster" i tıklayın.
Pacerier

3

Sadece engelli FileVault benim altında System Settings > Security & Privacygeçen gece ve HD tekrar şifresini ve işte, şimdi anahtarlık yine gayet iyi çalışıyor edelim. Sadece yakın zamanda aktif hale getirmiştim, ancak bunun gibi sorunlara ve yan etkilere neden olacağı konusunda hiçbir fikrim yoktu.

(FileVault ile ilgili diğer sorunlar , kurtarma modunda Parola Sıfırlama uygulaması gösterilmemesi ve diskler gibi ) ile ilgilidir.


İlginç. İki gün önce El Capitan'ı (yeni bir MBP'de) kullanmaya başladım ve şu ana kadar okuduğum halde Keychain Access ile ilgili herhangi bir sorun görmedim - ancak işletim sistemini kurarken FileVault'u devre dışı bıraktım. Acaba bu yüzden mi? (Neden herhangi bir Anahtarlık sorunu yaşamadım, yani).
Wildcard 20

2

Kurtarma Moduna ( Command + Ryeniden başlatmadan hemen sonra) ve Disk Utility > First Aidana diskteki önyükleme benim için sorunu çözdü.


1
Ama asıl sebep nedir?
Pacerier
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.