Mac OS dontuğu zaman zor kapatma için uygun mu?


-1

Bir MacBook Pro Retina'm var, SSD'si var ama HDD'si yok. Cleaner kullanıyorum ve uygulama hafızasının% 99'unun kullanıldığında, OS X El Capitan'ın donmadığını sıklıkla fark ettim. Bu noktada, hiçbir şey işe yaramaz: izleme panelim veya klavyem değil. Güç düğmesini basılı tutmak ve sert bir şekilde kapatmanın dışında başka seçenek yok.

Sorum şu: HDD’de değil SSD’ye sahip olduğumu göz önünde bulundurursak, sık sık kapanmak sorun olur mu? Açık olan dosyaların bozulmasından başka bir risk taşıyabilir miyim?

EDIT: 8GB RAM'im var ve genel olarak uygulama belleğinin% 99'u safari kullanırken ve google chrome (çoklu pencereler) gibi diğer uygulamaları açarken kullanılır.

GÜNCELLEME: Bazı araştırma ve incelemelerden sonra, bir mac üzerindeki bir gücün kapatılmasının SSD'ye zarar vermediğini öğrendim, ancak hala OSX'ten emin değilim. Öyleyse, bir güç kapatma OSX'e herhangi bir şekilde zarar veriyor mu? Yoksa tek risk bazı verileri mi kaybediyor (örneğin, kelime belgesi)?


"Başka seçenek yok" ise, soru nedir? Ve eğer biri "sorun değil" diye cevapladıysa ve bir hafta içinde Mac'iniz önyüklemeyi keserse?
Techraf

@techraf bu yüzden uzman yardımı ve tercihen bu konuda tecrübesi olan birini arıyorum.
Airdish

Bunlar davanızda tecrübesi olan biri değil. Tek paylaştığın şey “bir şeyler yanlış”.
Techraf

@techraf "Bir şey yanlış" olduğunu paylaşmadım. "Yanlış yaptığım şey bu ve herhangi bir çıkarım var mı" paylaştı.
Airdish

@ TheOddbodNumber Sık sık kapatılması kesinlikle iyi bir şey değil. Asıl sorunu çözmek için% 99 hafıza kullanımı-> dondurmayla ilgili ek bilgiler vermelisiniz.
klanomath

Yanıtlar:


0

Sabır öneririm. Bilgisayarınız geciktiğinde (dönen plaj topuna sahip olduğunuzu farz edeceğim), muhtemelen sahne arkasında bir şeyler yapıyor - zorunlu bir kapatma işlemi yalnızca bilgisayarınız son üç kez yanıt vermediğinde son çare olarak kullanılmalıdır. saat ya da öylesine.

Bilgisayarınızı normale döndürmenin en iyi yöntemi, Çıkma Zorla'yı (klavye kombinasyonu Option ⌥Command ⌘Esc ⎋) kullanmaktır - bu bellek kullanım koşullarında görünmesi biraz zaman alabilir (not: klavyeniz hala "duyarlı", gerçekten, gerçekten yavaştır) , fakat olacak.

Bu durumda, yavaşlamaya neden olan uygulamayı seçin (yine, bu biraz zaman alabilir) ve "Zorla Çıkma" yı tıklayın (evet, bu biraz zaman alabilir) . Uygulama (eninde sonunda) kapanacak ve sisteminiz normale dönecektir.

Sorun devam ederse, uygulamanın geliştiricisine bildiririm ve / veya sorun bir uygulama ile sınırlı değilse, tavsiye için Apple'a iletin.


Durum temelde safari kullandığımda ortaya çıkıyor, sanırım kullanmayı
bırakacağım

0

OSX her zaman mümkün olan maksimum RAM'i daha iyi performans göstermesi için kullanmaya çalışır ve yine de uğraşmak İşletim Sistemleri işidir ve genel olarak OSX bu konuda iyi bir iş çıkarır. Kullanmayacaksanız o kadar RAM harcamazsınız, öyle değil.

Bununla birlikte, "Zorla Çıkma Uygulamalarını Zorla" yi getirecek Alt + Cmd + Escape'i deneyin; yanıt vermeyen herhangi bir Uygulamayı ya da Bulucu Yeniden Başlatmayı zorlayabilirsiniz. Bu işe yararsa, yaptığınız ilk şey bu olmalıdır. Olmazsa zor yeniden başlatma için gitmelisin.

Sık sık gerçekleşirse, bir AppleStore'a götürün. Bir yazılım / donanım sorununuz olabilir.


Klavye yanıt vermiyor olduğundan Alt + Cmd + Esc çalışmıyor.
Airdish

Burada seçenek dışındasınız ancak yeniden başlatmayı zorlamak için. Hareketli parçalara sahip olmadığınız için donanıma zarar vermemelidir, ancak veriler bozulabilir. Başarılı bir şekilde yeniden başlattığınızda genellikle kurtarılırlar. Daha önce dediğim gibi, devam ederse bir elma dükkânına gitmek zorunda kalabilirsiniz. Donanımınızla uğraşan bazı 3. parti uygulamalara sahip olabilirsiniz.
Haneez
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.