Açılıştan sonra El Capitan Macbook Pro'ya giriş yapamıyorum, uykudan uyandıktan sonra çalışıyor


0

El Capitan'ı çalıştıran bir macbook pro'm var ve uykudan uyandığımda şifre iyi çalışıyor. Ancak, kapatılmasını veya yeniden başlatılmasını başlattığımda, parola artık çalışmıyor. Şifreyi sıfırlamak için kullanabileceğim başka bir yönetici hesabım var, ancak bunu iki kez yaptım ve devam ediyor. Büyük harf kilidinin kapalı olduğunu ve şifreyi yanlış yazmadığımı veya yanlışlıkla üst karakter tuşunu veya başka bir şeyi itmediğimi kontrol ediyorum.

Yanıtlar:


0

Bu bağlantı https://support.apple.com/en-au/HT202842

Giriş yapmak için insanları şifrelerini iki kez girmeye zorlama hakkında konuşur. Söylemedi, ancak makinenin kilidini açmak ve oturum açmak için farklı bir parola alabileceğimi söyledim.

Ayrıca, bir zamanlar autologin özelliğini etkinleştirmeme rağmen makinenin her iki şifreyi de sorduğu bir sorunu olduğunu hatırlıyorum. Sanırım PRAM'ı veya bunun gibi bir şeyi sıfırlamak zorunda kaldım. Üzgünüm, bir süre önceydi ve o zamandan beri sorun yaşamadım.

Size ipucu verebilecek diğer bazı bağlantılar:

https://discussions.apple.com/thread/6626285?tstart=0 https://support.apple.com/en-us/HT204837


Mac'lere henüz aşina değilim, ancak diğer yönetici hesabına bir parola ile giriş yapmam ve hiçbir zaman başarısız olmamam fark yaratıyor mu? Yoksa bu, diğer yönetici hesabının, sürücüyü ağır yükle kilitleyen hesap olduğu için mi?
user176196

Boş ver, anladım. Kullanıcı hesabımın sabit sürücünün kilidini açmasına izin verilmedi, bu yüzden önce diğer yönetici hesabıyla, sonra da benim ile giriş yapmam gerekiyor.
user176196
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.