Jetbrains IDE nasıl kaldırılır?


11

Jetbrains IDE'nin haber sürümü yüklendiğinde, önceki sürüm otomatik olarak kaldırılmaz. Ve şu anda eski sürümü kaldırırken kaldırma seçeneği yoktur (örneğin, onay kutusu).

Bir kişi Jetbrains IDE'yi nasıl tamamen kaldırabilir? IntelliJ IDEA, PyCharm, WebStorm, RubyMine, PhpStorm, CLion, AppCode, Rider, Data Grip gibi. ) OS X’te?


Hangi sürümlerden hangisine yükseltme yaptınız?
Mark

itibaren IntelliJ IDEA CE 15 için IntelliJ IDEA CE 2016
Nafeez Abrar

Yanıtlar:


11

.App dosyasını Çöp Kutusuna taşıdıktan sonra bu listede listelenen destek klasörlerini el ile silin. IntelliJ destek makalesi :

  • ~ / Library / Tercihler /
  • ~ / Library / Önbellekleri /
  • ~ / Kütüphane / Uygulama Desteği /
  • ~ / Library / Kayıtlar /

-1

Uygulamayı her zaman '' AppCleaner '' (bir uygulamanın tüm ek dosyalarını silen) kaldıracak bir uygulama kullanarak tamamen kaldırabilir ve ardından yeni sürümü yükleyebilirsiniz.


-1

Uygulamayı "AppCleaner" gibi bir uygulamayı kullanarak kaldırırsanız, uzak IDEA'nın config dosyalarını kullanabilirsiniz. Emin değilim

IDEA'nın eski sürümünü çöpe atıp yeni sürümü Uygulama klasörüne kopyalamak için kaldırıyorum. İşte bu. İlk defa yeni bir sürüm başlattığımda önceki ayarlarımı kullanıyorum ve IDEA otomatik olarak buluyor.

Bunun doğru yol olduğunu sanmıyorum ama işe yarıyor.


İlk cümle size uzaktaki IDEA'nın config dosyalarını "" AppCleaner "diyor." İkinci cümle, yeni sürümün önceki ayarları kullanabileceğini söylüyor - ilk cümleyizde bunları sildiniz? Tek sonuç AppCleaner'ın sorduğu gibi bütün eski dosyalardan kurtulmadığı yönünde.
Mark

-1

3
Ask Üzerine Cevaplar Farklı bir bağlantıdan daha fazlası olmalı. Yanıtların kendi içinde olmasını bekliyoruz, çünkü bağlantınız koparsa, cevabınız yararsız olacaktır. Kaynaktan alıntı yapmak ve cevabın içerdiği herhangi bir bilgiyi dahil etmek, konunun uygun kalmasını sağlayacaktır.
nohillside
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.