xpcproxy tüm bant genişliği kullanarak


13

Yakın zamanda iMac'ime bir SSD taktım ve SuperDuper kullanarak yedeklerimi geri yükledim. O zamandan beri xpcproxyrastgele bir şeyler indiriyor gibi görünüyor ve tüm bant genişliğimi dakikalar boyunca kullanıyor. Sebebi ne olurdu?

El Capitan'ın en son sürümünü kullanıyorum (dünkü güncelleme).


1
Xpcproxy'nin rastgele bir şey indirdiğini nasıl belirliyorsunuz? XPC süreçler arası bir iletişim mekanizmasıdır. Normal şartlar altında, xpcproxy'den geçen verileri görürsünüz, ancak internete veya internetten gitmek yerine makinenizdeki iki işlem arasında hareket edecektir.
calum_b

1
İStat menüsünü kullanıyorum ve xpcproxy'nin tüm bant genişliğimde olduğunu gösteriyor. Haklısın, onu kullanarak başka bir şey olabilir, ama süper süper klonumu geri yükleyene kadar asla olmadı.
user2747220

Aynı şey sistemimde de şu an oluyor. OS X 10.11.6
dhchdhd

Yanıtlar:


9

Benim durumumda, öyleydi nsurlsessiond(tarafından sudo lsof | grep -i nsurl)

Https MITM'ing ile Charles'ı kovdu, ancak Apple ile konuşan bir şey bulamadı (ancak araya girmek için yeni bağlantılar kurmuyordu).

Bir süre sonra kaybolmuş gibiydi.

DÜZENLEME: Uyku ve Charles çalışırken uyandıktan sonra, xpcproxy iCloud ( [redacted].icloud-content.com) resim indirdiğini gösterdi .

(xpc hizmetleri daha iyi izleme araçlarına ihtiyaç duyar ve / veya iyi bilinmez.)


3

Hangi uygulamanın tüm bu bant genişliğine neden olduğunu nasıl öğrendim:

(Kabaca 300k indiriyordum)

WiresharkBirkaç saniyeliğine başladım . Ardından, sonuç listesini sıralayın source ip. Şimdi hangi iplisteye en sık listelendiğini gördüm (bu yüzden bana en fazla trafiği gönderiyor).

Bu bana kimin sahibi olduğunu düşündüğüm bir IP adresi aldı: https://db-ip.com/all/162.222.43 Adresin CrashPlan'a ait olduğu ortaya çıktı. Bu yüzden CrashPlan'ı çalıştırdım ve bunun bazı senkronizasyon yaptığını gördüm.


3

Ayrıca Yosemite üzerinde çalıştığını gördüm. Xpcproxy'nin gerçekte ne olduğuna gelince, bu Apple forum yayınına göre OS X kötü amaçlı yazılım önleme yazılımının bir parçası , bu da böyle sistem süreçleriyle uğraşmamak için uyarıyor.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.