İPhone 5c'im neden Gece Vardiyasını desteklemiyor?


15

iOS 9.3 dün halka duyuruldu ve iPhone 5c'ye yükledim. Merak ettiğim şey, Gece Vardiyası neden telefonum için kullanılamıyor? İşlemcinin mimarisi mi, ekranla ilgisi mi yoksa başka bir şey mi?@Zack Bunun sebebinin gerçekten olduğundan emin misin? Apple'ın özellikle bu kadar küçük bir işlevsellik üzerine böyle küçük bir davranışta bulunduğunu görmüyorum. Gerçekten böyle bir şey isteselerdi, eski cihazlar için iOS 9 güncellemesini tamamen yayınlayamadılar. "32 bit" cihazlarda bulunmaması, "eski" cihazlarda bulunmaması, kasıtlı olarak planlanandan çok daha fazla yazılımla ilgili olduğunu göstermektedir. Tabii ki, müşteriler için hala çok tatsız.
xji

@XiangJi Sadece 64 bitlik ifadede herhangi bir kaynak var mı? Neden sadece 64 bit aygıtlarda mümkün olabileceğini anlayamıyorum.
Zack

@Zack Nedeni için bazı tahminler için apple.stackexchange.com/questions/231881/… adresine bakın .
xji

Yanıtlar:


25

Gönderen Elma sitesinde:

Night Shift, iPhone 5s veya üstü, iPad Pro, iPad Air veya üstü, iPad mini 2 veya üstü ve iPod touch'ta (6. nesil) kullanılabilir.

Sanırım 64bit işlemci mimarisiyle ilgili.


5

Xlux kullanarak F.lux yükleyebilirsiniz. Çok karmaşık değil ve telefonunuzu jailbreak yapmanıza gerek yok ve bu bir hack değil: https://justgetflux.com/sideload/ Proje dosyasını başka bir web sitesinden indirmeleri yeterlidir. Apple'ın düşürme talebinin ardından sildi. Benim 5C güzel çalışır.


Apple'ın yandan yüklemeden kurtulduğunu düşündüm.
Munesawagi

8
Soruya cevap vermiyor.
Carsten S

3
Artık iOS'ta yan
yük

1
bu böyle bir BS. Bu bir sağlık meselesidir ve elma 32 bit cihazlara sahip insanların gözlerini korumasını çok zorlaştırmaktadır.
Kalamalka Kid

1
@MikeScott haklısın! Hepimizin iyi uykuya ihtiyacı var.
Kalamalka Kid

0

Tahmin edebilirim ki, bir yazılım geliştiricisi olma anlayışına dayanarak: f.lux sayfası, artık belgelenmemiş API'yı kullanmadığı ve Apple'ın etrafta dolaşmasını sevmediği için artık kullanılamadığını söylüyor. Yeni Gece Kaydırma özelliği yeni bir iOS sürümünün parçasıdır, bu nedenle yeni eklenen bir API özelliği kullanmalıdır. Bu özellik yalnızca mevcut cihazlar için eklenebilir ve eski cihazlara uygulamak farklı olabilir ve bu işi işe yaramaz olduğu için işe koymadılar.


iPhone 5c ayrıca diğerleriyle aynı altyapıya sahip olması gereken iOS 9.3'ü çalıştırıyor. Kesin nedenden emin olmasam da, uygulandığında daha kötü performansa yol açacak teknik bir şey olmalı.
Can Sürmeli

Farklı bir SoC. Video sürücüsü özelliklerine erişen sürücüler farklı olacaktır ve bunun için özel olarak yazılması gerekir. @ CanSürmeli A6 kullanımdan kaldırıldı, bu nedenle yazılımla belirli özellikleri ele almadılar. Örneğin, DAC LUT ile nasıl iletişim kurabilir (aynı şekilde maruz kalırsa).
JDługosz

İlk başta daha düşük seviyeli şeyler düşünmedim ama iPhone 5'imde f.lux'u derledim ve çalıştırdım ve her şey yolunda gitti. Ekran sarımsı. Yani f.lux ekibi bunu bir iPhone 5'de bile özel API'lerle başarabilirse, doğal olarak Apple da yapabilir. Bu nedenle, şoförler
Can Sürmeli
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.