App Store'dan El Capitan'ı Tekrar İndirmeyi Zorla?


11

Güncellenmiş bir flash sürücü yükleyicisi oluşturmak için El Capitan'ın (10.11.4) en son sürümünü indirmeye çalışıyorum . App Store'u çalıştırıyorum, sağdaki OS X El Capitan bağlantısını tıklayın, ardından İndir düğmesini tıklayın. Aşağıdakileri soran bir açılır uyarı:

Devam etmek ister misin? OS Xv10.11.4 bu bilgisayara zaten yüklü. 10.11 güncellemesini yüklemek için Güncellemeler sayfasını kullanın veya tam OS X yükleyicisini indirmek istiyorsanız Devam'ı tıklatın.

Bu gerçekten yapmak istediğim şey olduğundan, Devam düğmesini tıklıyorum . Pop-up kaybolur ve sol üstteki spinner devam eder. Sonunda, döndürücünün durmasını beklemekten yoruldum, bu yüzden farklı bir masaüstüne gideceğim ve bir şeyler yapacağım veya App Store penceresini en aza indireceğim. Geri döndüğümde, döndürücü gitmiş, hiçbir şey indirilmemiş ve artık İndir düğmesine tıklayamıyorum. (Metin biraz daha az karanlık görünür.)

App Store'dan çıkabilir, yeniden başlatabilir, El Capitan sayfasına geri dönebilir ve tüm işlemi tekrar yapabilirim, ancak hiçbir şey 10.11'in en son sürümünü indirmeme izin vermiyor. App Store'da hata ayıklama menüsünü etkinleştirmek için varsayılanları kullansam bile, günlük kaydı düzeyini 4'e kadar çıkardı bile, Konsolda çok fazla bilgi gösterilmiyor.

Yeniden başlatma davranışı değiştirmedi. Little Snitch ağ filtresini devre dışı bırakmak hiçbir şeyi etkilemedi.

Güncelleştirilmiş bir yükleme sürücüsü oluşturmak için bu sürümü nasıl d / l için herhangi bir öneri?


1
Ana Uygulamalar klasörünüzü veya - eski bir OS X El Capitan installer.app dosyasını farklı bir klasöre taşıdıysanız - uygulamanın ikinci klasörünü kontrol edin. Kullanıcı klasörümde OS X Installer uygulamalarına (en son ancak eski OS X sürümleri) ayrılmış bir "Installer" klasörüm var ve tek installer.apps indirilecek (veya en son sürüme "güncellenecek").
klanomath

Bunu incelediğiniz için teşekkürler, @ klanomath. / Applications ve ~ / Install \ OS \ X \ El \ Capitan.app için uygulamaları kontrol ettim, ancak orada hiçbir şey bulamadım. Yükleyiciyi Masaüstü klasörüme taşıdığımdan beri, güncellenip güncellenmediğini görmek için oraya baktım, ancak Ekim 2015'in sonlarından beri dokunulmadı.
Sigsegv

Dikkat edilecek diğer iki şey 1 Diğer uygulamalar için güncellemeler vardı. Güncelleme düğmesine her tıkladığımda, depolanan indirme işlemi günlüğünde bir AssetDownloadOperation mesajı gördüm. EC'yi indirmeye çalıştığımda hiçbir şey görmedim. (Bu, bir güncelleme ile düz bir indirme arasındaki fark olabilir.) 2 Gerçekten indirmeye başladığında İndirme düğmesinin bir kısmının İndiriliyor olarak değiştiğini gördüm. Bu benim için olmadı, ama bunun ne kadar güvenilir olduğunu da bilmiyorum.
Sigsegv

1
Dosyanın sürümünü kontrol etmeyi tercih ederim cat /Path/to/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Info.plist | grep 15. Sonuç 15E64 ise 10.11.4
klanomath

└─ [0] <> grep 15 Install \ OS \ X \ El \ Capitan.app/Contents/Info.plist <string> 15B41a </string> <string> OS X El Capitan'ı yükleyin, Telif Hakkı © 2007-2015 Apple Inc . Tüm hakları saklıdır. </string> <string> 15B41a </string>
Sigsegv

Yanıtlar:


8

İşte böyle yaptım! - Mac App Store'u açın - Satın Alınmaya Git - El Capitan'ı arayın - Option tuşunu basılı tutun + İndir'i tıklayın, önünde ilerleme çubuğunu görmelisiniz.

Sen bittin!


1
Ne yazık ki burada çalışmıyor. Satın aldım, görüyorum, ancak "İndir" e tıklarsam yine de hata mesajını alıyorum (muhtemelen bu
mac'ta

5

Aynı sorunu yaşadım. Suçlu, benim durumumda, sürücümün diğer yerlerinde yükleyicinin eski sürümlerine sahip olmamdı.

Çözüm tüm eski sürümleri Çöp Sepeti'ne taşımak ve yeniden başlatmaktı. Ancak Çöp Kutusunu boşaltmadım (her ihtimale karşı). Yeniden başlattıktan sonra App Store davrandı ve tüm OS 10.11.4 yükleyicisini yeniden indirebildim. Sonra eski sürümlerin tümünün Çöp Kutusunu boşalttım.


İkinci saniye. Her zamanki sorun, differnet partition açık gibi bir yere sahip olmanızdır
iskra

2

Aynı sorun MacBookPro6.1 17 "2010 Ortası. Benim durumumda, çözüm şu adımları atıyordu:

 1. App Store'dan Çıkış Yaptı;
 2. App Store arama çubuğunu kullanarak "El Capitan" araması yaptı;
 3. Arama sonuçlarında "El Capitan" ı tıkladı;
 4. Almak için düğmeye tıklayın;
 5. App Store bunları istediğinde e-postamı / şifremi sağladım;
 6. Satın almak için App Store sorusu onaylandı.

Bu adımlardan sonra indirme işlemi hemen başladı. İndirme işlemi tamamlandığında, "Install OS X El Capitan.app" dosyası "/ Applications" klasörüne yerleştirildi.


1
Bu, MacBookPro 13 "2012 ortalarında hile yaptı. App Store'dan çıkış yapın.
andy

1

Bu tam bir sorun vardı. App store önerisinde Oturumu Kapatmayı denedi ve yine de başarısız oldu. Mağaza OS X El Capitan yükleyici uygulamasını indirmeye çalışırken, yükleyiciye sahip olup olmadığınızı görmek için tüm takılı sürücülerinizi tarar. Daha eski bir El Capitan yükleyici uygulaması bulursa (benim durumumda, başlangıç ​​sürücümde yer açmak için ayrı bir birime yedek kopya kaydettim), tam yükleyici uygulamasını indirmek için uygun olmadığınızı belirleyecek ve bunun yerine güncellemeyi Güncellemeler deposundan yükleyin. Devam'ı tıklasam bile, indirme işlemi sadece dönen bir dişli çark yapar ve hiçbir zaman benden App Store giriş bilgilerimi istemez. Yedekleme hacmimi eski yükleyicilerle çıkardığımda, App Store giriş yapmamı istedi ve en son El Capitan yükleyici uygulamasını indirmeye başladı.


Öneri için teşekkürler, Guido, ancak yükleyiciyi kaldırdıktan ve App Store'dan çıktıktan sonra tekrar giriş yapmam istenmiyor.
Sigsegv

0

İşlemsel olarak yanlış bir şey yapmıyorsunuz. Sunucular meşgul olası bir sorundur. Mac'inizi yeniden başlatırım (belki de güvenli modda) ve bir kez daha denerdim. /var/logSystem.log, commerce.log ve install.log dosyasına bakıldığında işlem yapılabilir bir hata görüntülenebilir.

İşleri akıllıca değiştiren başka bir yazılım yüklemediğinizi varsayarsak, bir şeyler beklemeniz veya yeni bir kullanıcı hesabından denemeniz gerekebilir - başka bir temiz işletim sistemi yüklemesinden deneyin.

Zamanla hatanın giderilmesi gerekir. Ayrıca, şeyleri doğrudan indirebilirsiniz:


Tavsiye için teşekkürler, @bmike. Hata ayıklama iletilerini varsayılan 1 düzeyine
çevirmiş olsam

Little Snitch'i çalıştırıyorum, ancak sorunun olması durumunda baypas moduna soktum, ancak yardımcı olmadı. Aynı ağda olan ve aynı zamanda Little Snitch'i çalıştıran bir inek orkerinden yaptığım aynı işlemi yapmasını istedim. Omzunun üzerinden izledim ve işler gerektiği gibi çalıştı. Bu pop-up geldi, "Devam" ı tıkladıktan sonra Apple hesabına giriş yapması istendi. Bundan sonra İndir düğmesi İndiriliyor olarak değiştirildi ve her şey beklendiği gibi ilerledi.
Sigsegv

Oturumu kapatmayı, sonra 10.11'i indirmeyi denedim, ancak pop-uptan sonra meşgul spinner hesabımda oturum açma istemi olmadan geldi.
Sigsegv

Great work @Sigsegv - Seçtiğiniz iletişim kutusunun resmiyle bir yanıt olarak göndermek istiyorsanız, başkalarına yardımcı olabilir. Bu cevabı +
1'ledim

Teşekkürler, @bmike. Benim için indirmesi için bir inek orker alarak ve bana bir flash sürücüde yükleyicinin bir kopyasını vererek sorunu çözebildim, ancak neden 2013 sonlarında çalışmamaya emin değilim 15 "MBP.
Sigsegv

0

Lucas Brero'nun talimatlarını kuşkuyla takip ettim. Benim durumumda, hile gibi görünüyordu --- yeni şartlar ve koşulları kabul etmem gerekiyordu. Bunlar sadece bu talimatları izledikten sonra sunuldu! Ardından, düğme "İndiriliyor" olarak değiştirildi ve bir ilerleme çubuğu aldım.

 1. App Store'dan Çıkış Yapın
 2. App Store arama çubuğunu kullanarak "El Capitan" araması yapın
 3. Arama sonuçlarında "El Capitan" seçeneğini tıklayın
 4. İndir düğmesine tıklayın
 5. Apple Kimliği ve şifre sağlayın
 6. Şartlar ve koşulları onaylayın

0

Bu konuya sadece indirmeden önce uygulama mağazasındaki bazı yeni lisans sözleşmelerini kabul etmek zorunda olduğumu öğrenmek için de koştum. Aptalca bir şey, güncelleme / yeniden başlatma ve bu kadar sonra bana söylemedi oldu. Kabul ettikten sonra tekrar denedim ve düşük ve işe yaradı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.