İki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirdikten sonra, oturum açmak için iCloud şifremi kullanma seçeneğim artık


1

İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirdim (yenisi iOS 9, OS X 10.11, vb. değil Apple kimliğim için eski iki adımlı doğrulama). Bunu yaptıktan sonra, MBP şifremi değiştirmemi istedi ve artık oturum açmak için iCloud şifremi kullanamayacağımı söyledi, ben de değiştirdim. Aynı şeyi iMac'imde de olmasını beklerdim ama olmadı. iMac hala yerel hesabımda oturum açmak için iCloud şifremi kullanıyor. Kullanıcılara Gitmek & amp; Gruplar ve amp; iMac'imdeki hesabım için "Şifreyi Değiştir" i tıkladığınızda, aynı eski "iCloud şifresini kullan ..." seçeneğini alıyorum, ancak MBP'mde bu seçeneğim yok.

Bu beklenen davranış mı? Neden hala iCloud şifremi iMac'imde kullanabiliyorum, ancak MBP'mde kullanamıyorum?


İMac'inizin hangi sürümü işletim sistemi var, Macbook'unuz hangi işletim sistemi çalışıyor?
smoooosher

Her ikisi de 10.11.4 çalışıyor
Jordan Bondo

1
İMloud'da iCloud'dan çıkmayı ve tekrar oturum açmayı denediniz mi? Giriş yaparken iCloud şifreleri için çalıştırdığınız donanım önemli olmamalıdır, çünkü takılmış bir tercih dosyası veya benzeri bir şey olduğunu varsayardım.
smoooosher

1
Ah, iMac cihazımda oturum açmamış / giriş yapmamıştım. Bunu yaptıktan sonra, iCloud şifremi artık orada da kullanma seçeneğim yok. Bunu benimsemeye zorlamak benim için garip gözükmüyor ... Bunu bir cevap olarak yazmak istersen kabul edeceğim.
Jordan Bondo

1
Şimdi çalıştığını duyduğuma sevindim! Aşağıya göndereceğim.
smoooosher

Yanıtlar:


1

En güncel ve güncel ayarlara sahip olduğundan emin olmak için oturumu kapatıp ardından etkilenen makinede tekrar iCloud'a girmenizi öneririm. Her iki sistemin de aynı işletim sistemini çalıştırdığını göz önünde bulundurarak, sıkışmış bir şey olması muhtemeldir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.