MacBook Pro CD / DVD sürücüsünün uzun uykudan sonra uyanıkken ses çıkarması normal mi?


1

MacBook Pro'umu (2012'nin ortası) uyumaya ve kapağa her kapattığımda, en az 20 dakika bekledikten sonra kapağı açıp uyandırdığımda, CD / DVD sürücüm sanki sanki sanki garip bir ses çıkarıyor okumak için bir disk var, ancak daha sonra olmadığını anlar ve sesi durdurur.

Arkadaşlarımın çoğunun MacBook Pro'ları var ve CD / DVD sürücülerinin hiçbiri bunu uzun bir uykudan sonra uyandırıyor. Muhtemelen, bu sesin sadece aldığımdan yaklaşık 6 ay sonra başladığını da söylemeliyim, şimdi 1.5 yaşında.

Yani, MacBook Pro'm uzun bir uykudan sonra uyanıkken ses çıkarması normal mi?

Yanıtlar:


3

Evet.

Sonuçta, OS X, diskte bulunan sürücüye o anda erişmenize izin vermek istiyor. Bir diski çıkardığınızda, sistem diski masaüstünde veya Finder'da göstermeyerek tepki verir. Bir disk yerleştirdiğinizde, sistem diski masaüstünde ve Finder'da göstererek tepki verir.

Sistem uyurken artık bir diskin çıkarılıp çıkarılmadığını, takıldığını veya farklı bir diskle değiştirilip değiştirilmediğini takip etmiyor. Uyandığında sürücüde ne olup bittiğini doğru tepki verebilmek için kontrol etmelidir.


1

Evet, ama farklı Superdrive üreticilerinde farklı sesler ve davranışlar gördüm. Apple, Mashita gibi diğer donanım üreticilerinden sürücüler satın aldığından, temelde emtia donanımlarıdır ve hepsi MacBook'ların geri kalan kısmı kadar zarif şekilde tasarlanmamıştır;) ama endişelenmeyin, birkaç yıl içinde muhtemelen kazanmışsınızdır. Artık herhangi bir dönen diski olan bir Mac'im yok!


En yeni MacBook Pro artık bir baba sürücüsü ile gelmiyor, bu zaten oldu: []
user2277872

Evet, kesinlikle yakında yeni modellerden birine geçmeyi planlıyorum.
slightly_toasted

0

Evet. Bunu asla çözmedim, ancak disk sürücüleri olan bazı eski modeller uyanırken kesinlikle ses çıkarır. Sürücüde hiçbir şey olmasa bile. (Benim mac mini 2009 bunu da yapar)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.