İOS aygıtlarında yan yükleme uygulamalarından (ipa) nasıl engellenir.?


0

Uygulamaları (ipa) indirmeyi iOS cihazıma (iPhone, iPod, iPad) engellemek istiyorum. Bu konuda ve sürprizlerime göz gezdirdim, herkes uygulamaların nasıl yükleneceği hakkında sorular soruyordu.

Bu yüzden, birisi bunu tanımlamamda bana yardımcı olabilirse, gerçekten çok yardımcı olur.

Teşekkürler.

Yanıtlar:


1

Cihaz hapsedilmiş veya bir geliştirme ön hazırlık profili kurulmamışsa, bir App Store uygulamasının eski bir sürümünü yükleyebilmesi dışında, App Store veya "sideloading" aracılığıyla yüklenen bir uygulama arasında kesinlikle hiçbir fark yoktur. Ya da muhtemelen geliştiricinin uygulama mağazasından seçim tarafından kaldırıldığı bir uygulama. Tüm uygulamaların geçerli bir App Store kod imzasına sahip olması gerektiğinden, geliştirme için yapılandırılmadan, uygulama mağazasından orijinal olmayan "sideloading" yoluyla herhangi bir uygulamayı yüklemek mümkün değildir. Kurulumunu engellemek istiyorsanız herşey bu kısıtlama ile Apple Configurator ile bir MDM profili oluşturabilirsiniz.


Yanıt için teşekkürler. Ancak tüm uygulamaların yüklenmesini engellemek istemiyorum. Yalnızca yükleme yapan uygulamaları sınırlandırmam gerekiyor. Uygulamaları uygulama mağazasından indirebilmeliyim. Bunun için herhangi bir olasılık var mı. @ Geoff Nixon
Raghavan Sridharan

2
Evet - bu varsayılan yapılandırmadır. Varsayılan olarak, yan yana yüklenebilen uygulamalar, App Store'dan indirilen Uygulamalardır. Yani zaten istediğiniz şekilde yapılandırılmış!
Geoff Nixon
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.