Xcode güncellenemiyor


38

Aynı başlıkta daha fazla soru olduğunu biliyorum, ancak bu davada başka bir yazı bulamadım.

Xcode 7.0 var ve son sürüme güncellemek istiyorum (7.3). Ancak, App Store’un güncellemeler sayfasında görünmüyor. Bu yüzden, App Store'da Xcode'u aradım ve küçük güncelleme düğmesine tıklayın. Düğme basılı kalır ve üst kısımda bir döngü simgesi belirir. Fakat saatlerce böyle kalıyor ve güncellenmekte olduğuna dair bir işaret yok.

görüntü tanımını buraya girin

Bu çalışmıyor gibi görünüyor. İnternette kaldırıp yeniden yüklerseniz işe yarayabileceğini buldum, ancak tüm projelerimi kaybetmek istemiyorum.


10
Hangi işletim sistemi kullanıyorsunuz? Xcode 7.3, El Capitan'ı gerektirir.
Tetsujin

1
Bu hala 1 yıl ve 7 ay sonra bir sorun 😞
Johannes Hoff

Yanıtlar:


25

Evet, her zaman App Store'dan Xcode güncellemesini acı verici bir deneyim olarak buldum.

Bir Apple ID'niz * olduğunu varsayarsak, App Store'u bypass edip doğrudan bu Apple Developer bağlantısını kullanarak indirebilir ve daha sonra ihtiyacınız olan Xcode sürümünü bulabilirsiniz.

@Tetsujin'in dediği gibi, çalışacağınız Xcode sürümünü desteklemek için uygun bir macOS sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun.

Not: * Artık bir geliştirici hesabına ihtiyacınız yoktur, ancak yapacağınız geliştirme türüne bağlı olarak bunu düşünebilirsiniz. Uygun hesap türlerini oluşturmak için ayrıntılar ve bağlantılar için bu Apple Geliştirici sayfasına bakın . Ücretsiz bir Apple kimliği ile başlayabileceğinizi ve gerektiğinde daha sonra yükseltebileceğinizi unutmayın.


Bu bağlantıların ikisi de beni AppStore'a geri götürüyor gibi görünüyor. Ya yanlış yapıyorum ya da bir şeyler değişti.
Johannes Hoff

2
@JohannesHoff Sadece linkleri kontrol ettim ve ikisi de hala benim için çalışıyor. Doğrudan tarayıcıya kopyalamayı deneyin: developer.apple.com/downloads
Ali Beadle

12

Daha önce aynı uygulamayı (yani aynı dahili "paket kimliğiyle") Uygulama Mağazası dışından indirdiyseniz, bu herhangi bir uygulamada olabilir .

Uygulamayı sadece Çöp Kutusuna taşıyın, App Store uygulamasını yeniden başlatın ve uygulamayı tekrar indirmeyi deneyin.

Bir uygulamayı silmek, ayarlarınızı kaybetmenize ya da projeksiyon yapmanıza asla izin vermez. Bu Windows değil (nerede Kaldırıcıların yaygın olduğu - ancak çoğu zaman verilerinizi silmemek için bir seçenek sunar);)


1
Bu çözüm benim için çalıştı. Küçük uyarı: Uygulama mağazasını ⌘Q ile kapatmak yeterli görünmüyor. Bir yeniden başlatma olsa da düzeltti.
Johannes Hoff

4

Benim durumumda, en son macOS'a yükseltmek zorunda kaldım, çünkü Xcode 7.3, Tetsujin'in işaret ettiği gibi El Capitan'ı gerektiriyordu.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.