Mac'ten geri yükleyebileceğim bir anlık görüntü oluşturun


0

Mac'imin bir anlık görüntüsünü oluşturmak için kullanabileceğim en güncel yol, gelecekteki yeniden yüklemeleri yapmak için kullanabileceğim durumda.

Mac'imi gerekli tüm uygulamalarımın gerekli ayarları ve eklentileriyle ayarlandığı ve tüm sistem ayarlarımın mutlu olduğum bir duruma ayarlandığı bir duruma geri dönmesini istiyorum.1
Kurtarma için önyükleme yapabilir, disk yardımcı programına gidebilir ve os x bölümünün görüntüsünü başka bir ortama yapabilirsiniz. Sonra dmg'yi daha sonra bölüme geri getir. Kesin bir kopya olurdu, ama biraz acı çekiyordu.
Brian Duke

Yanıtlar:


1

Gerçekten de kurtarma moduna geçebilir ve sürücünüzü başka bir konuma (takılı bir USB sürücüsü veya benzeri gibi) görüntülemek için Disk Yardımcı Programını kullanabilirsiniz.

Ayrıca, sürücünüzü bir DISK görüntüsüne (birden fazla kopya düşünün) veya doğrudan başka bir sürücüye önyüklenebilir hale getirecek şekilde diske yazdırmanızı sağlayacak 3. taraf programları (SuperDuper, Carbon Copy Cloner ve diğerleri) de vardır. Bunların avantajı, kurtarma moduna geçmeden canlı bir sistemde yapabilmeleridir. Tek dezavantajı onlar için ödemek zorunda olmasıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.