Uzak masaüstünde ekran koruyucu


0

Osx kutum TV'ime HDMI ile bağlı. Kutuya giriş yapmak ve bir netflix videosu oynatmak için "Ekranı Paylaş" özelliğini kullanıyorum. Bir güncelleme veya başka bir şey yüklemiş olmalıyım çünkü aniden "Ekranı Paylaş" penceresini kapattığımda, TV doğrudan ekran koruyucusuna gidecek. Önceden kontrol etmek için Macbook'umu kullanarak Netflix'i izlemeye devam etmeme izin verirdi. Herhangi bir öneri?

Yanıtlar:


1

Tinkering öğleden sonra, yarı bir çözüm.

Bir ekran paylaşımını kapatırken, bu komutları bir terminal penceresinde vererek ekran paylaşım servisini kapatıp yeniden başlatarak ekran koruyucunun otomatik olarak başlatılmasını düzeltebileceğimi öğrendim:

sudo launchctl kaldırma /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.screensharing.plist

sudo launchctl yükü -w /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.screensharing.plist

(Daha fazla bilgi için bkz . Mac mini Sunucu'da Ekran Paylaşımı Hizmetini Yeniden Başlatma )

Bu, SSH ile de uzaktan gerçekleştirilebilir.

Başka bir gözlem, ekran koruyucunun otomatik olarak başlatılması, ekran koruyucunun çalışması sırasında bir ekran paylaşımını açtığımda "yapışıyor" gibi görünüyor . Sanki bir ekran koruyucu çalışırken oturum açtıysanız makine "hatırlıyor" gibi ve sonsuza dek oturumu kapattığınızda yeniden başlatmaya "karar verir".
O andan itibaren ekran koruyucu, bir ekran paylaşım oturumunu her kapatışınızda başlar (makineyi veya hizmeti yeniden başlatana kadar)

Umarım bu Netflix'i izlemekte yardımcı olur. Ne yazık ki, sadece estetik için TV'de sık sık güzel bir ekran koruyucu başlattığım için bana pek yardımcı olmuyor. Ondan sonra 'normal' duruma dönecek olursak, paylaşım hizmetini yeniden başlattım, ki bu çok can sıkıcı bir durum. İşte birisinin daha iyi bir çözümü olduğunu umuyorum ...


Eski cevap:

Cevap değil, bir başkasının aynı problemi ve daha başka özellikleri olduğunu kabul etmek. Umarım birisi yardımcı olabilir.

Aynı kurulum: TV, Mac'e HDMI üzerinden bağlanmış. Kontrol etmek için ekran paylaşımını kullanıyorum. Daha fazla bilgi:

1- Ekran koruyucu, yalnızca son ekran paylaşım istemcisi kapandığında başlar. (Örneğin, bir dizüstü bilgisayarda ekran paylaşımı ve telefonumda iTeleport kullanıyorsam, birini veya diğerini kapatırsam, ekran koruyucu başlamaz. Ekran koruyucu, yalnızca son istemci bağlantısı kesildiğinde başlar. )

2- Fare, 'Ekran Koruyucuyu Devre Dışı Bırak' olarak ayarlanmış bir 'sıcak köşeye' yerleştirilmiş olsa bile ekran koruyucu başlatılıyor

3- Makineyi yeniden başlatırsam veya ekran paylaşımını devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirirseniz (connect mouse / klavyemi kullanarak), bir ekran koruyucuyu bir kez çalıştırana kadar sorun çözülür. Bu noktadan itibaren, paylaşmayı yeniden başlatana veya devre dışı bırak / yeniden etkinleştirene kadar ekran koruyucuyu "otomatik olarak başlat".

4- Bu sorunun bir güncelleme veya benzeri bir şeyden kaynaklanması gerektiğine katılıyorum, çünkü bu davranışı birkaç yıl öncesine kadar mac mini cihazımı HDMI ile monitör olarak bağlanan bir TV'de kullandıktan birkaç yıl önce görmedim.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.