iBooks iCloud Depolama Sınırı?


9

Mac (ler )im, iPad'im ve iPhone'umdaki iBooks'ta iCloud depolamayı etkinleştirdim. PDF ve ePub kitaplarını macbook'umdaki iBooks'a yavaşça içe aktarıyorum, böylece onları depolamak için merkezi bir konuma sahibim (ve iPad'den vb.).

Ne zaman içe aktarırsam, iBooks içe aktardığım kitapları işleyerek yaklaşık yarı yol alır ve bana iCloud depolamamın dolu olduğunu söyler. O andan itibaren, bana kitapların sadece yerel cihazda saklandığını söyleyecek.

Sorun şu ki, sadece yaklaşık 40GB kullanılan 200GB iCloud alanım var. 30GB veya çevresinde kitaplar olurdu ve geri kalanı fotoğraflar, yedeklemeler vb. Olacaktır. Birden fazla cihazdan kontrol ettim ve faturalamamın iyi olmasını sağladım (ve kesinlikle 200GB alanım var).

Benim sorum şu, iBooks'un ne kadar iCloud depolama alanı alabileceğine dair bir yüzde limiti var mı? Ya da belki de zor bir sınır?

Bağlam için, sistem yeniden başlatmalarını, uygulama yeniden başlatmalarını, farklı internet bağlantılarını vb. Denedim. Başka bir içe aktarma yapmadıkça iBooks, uygulama tekrar açıldıktan sonra ek kitap yüklemiyor, bu durumda yaklaşık% 20-50 alacak tekrar ölmeden önce dosyalarda gezinmek.


Hata mesajı hangi cihaza geliyor? Her cihaz için ayrılan depolama alanı nedir? (Örneğin - 8 GB'lık bir iPhone'da
iCloud'da oturum açtıysanız

Hata, Mac olan kitapları eklediğim cihazda gösteriliyor. Mac'te çok fazla boş alanım var (~ 300GB), iPhone 67.6GB ücretsiz ve iPad'in yaklaşık 30GB boş alanı var. iOS kitapları iCloud'da otomatik olarak indirmez, bunları kullanılabilir olarak gösterir, ancak istediğim kitapları iTunes'dan mevcut satın alma işlemlerinde olduğu gibi indirmem gerekir. oi66.tinypic.com/2h2e3wl.jpg ve oi67.tinypic.com/1jww87.jpg hataları gösterir.
Mark

Benim için aynı mesaj şimdi MacBook Pro'mda iBooks'a iki küçük pdf yüklemeye çalışıyor. 168G 200G iCloud depolama alanı mevcuttur. MBP 178 G kullanılabilir

1
Buna benzer sorunları belirlemeye çalışan bir AppleCare Kıdemli Danışmanı ile telefonda iki saat geçirdim. İlk adım, iTunes ve iCloud için ayrı Apple Kimliğiniz olup olmadığını kontrol etmek olacaktır (bunu zor yoldan öğrendiniz). Bunu kontrol etmenin en iyi yolu Sistem Tercihleri ​​-> iCloud -> iBooks'u Yönetmek ve Bulmaktır. Bu, iBooks'un tam olarak ne kadar alan kullandığını size söyleyecektir.
ghostof101

Yanıtlar:


4

Aynı sorunu yaşadım - Macbook Pro'ma eklenen kitaplar iPad'imde gösterilmeyi bıraktı. Mac bilgisayarımda iCloud'daki iBooks'un seçimini kaldırarak çözdüm (Sistem Tercihleri ​​/ iCloud / ... iCloud Drive'ın yanındaki Seçenekler sekmesini tıklayın ... listeyi aşağı kaydırın ve iBooks.app seçimini kaldırın. İBooks açıksa, bir mesaj çıkmalıdır bulut üzerinde paylaşabileceğiniz bir kitap sunuyor ve size bunu yapma seçeneği sunuyor.


1

Apple menüsü / Sistem Tercihleri ​​/ iCloud / iCloud Drive / ... "seçenekler" ... "iBooks" un önüne bir onay işareti koyun


0

İCloud Drive menüsündeki iBook seçeneğinin seçimini kaldırıp tekrar seçiyorum ve senkronizasyon normal şekilde çalışıyor


Farklı Sormaya hoş geldiniz. Cevapların tek bir satırdan daha fazlası olmasını isteriz. İdeali, cevap * haktır neden açıklamak istiyorum "Ayrıca bağlantılar, alıntıları ve / veya ekran görüntüleri sağlamak için yardımcı olur yardım bölümünü inceleyin.. Nasıl Cevap için sorulara iyi cevap yazma
Allan

@Allan. Kısa cevap için özür dilerim. Bir dahaki sefere daha hassas olacağınıza söz veriyorum (Y) :)
dr.dran

0

Benim için çözüm, Sistem Tercihleri ​​/ iCloud / iCloud Drive / Options / iBooks'un işaretini kaldırmak / yeniden işaretlemekti. İşaret kaldırıldığında, yeni eklenen ePUB eksi tüm iBooks kütüphanem temizlendi. İBooks senkronizasyonunu yeniden kontrol etmek, tüm kitapları geri getirdi ve en yenisini yükledi.

Bu, yeniden indirilmiş tüm kitaplarımın sıra dışı görüntülenmesinin talihsiz yan etkisi oldu. Referans olarak, tüm iCloud depolama alanım 2 TB'den 180 GB civarındaydı. İBooks kütüphanem 6.6 GB ve 200 kadar kitap ePUB ve PDF karışımı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.