Mac OS X için TrueCrypt alternatifi


12

OS X El Capitan çalıştıran MacBook Pro'mda şifreli bir birim oluşturmam gerekir.

Böyle bir şey yapmam gerektiğinden bir süredir, bence TrueCrypt'i kullandığım zaman 2010'du.

Bugünlerde gelişiminin askıya alındığını veya bir şekilde durduğunu biliyorum, bu yüzden merak ediyordum: Mac OS X'te TrueCrypt benzeri güvenlik seviyesiyle şifrelenmiş birime nasıl sahip olabilirim?

Yanıtlar:10

El Capitan ile gelen ve oldukça güvenli olan FileVault 2'yi kullanmanız yeterlidir.

Farklı projeler için ayrı birimlere veya parolalara ihtiyacınız varsa, 128 veya 256 bit AES şifrelemeli OS X şifreli disk görüntülerini de kullanabilirsiniz. Bu, her birim için parolayı çevrimdışı olarak, ayrı anahtarlıklar halinde veya uygun gördüğünüz ana anahtarlıkta saklamanızı sağlar.

FileVault'un avantajı tüm disk donanım şifrelemesidir, bu nedenle oradan başlamalı ve daha da fazla koruma veya izolasyon gerektiren projeler için şifreli disk görüntülerini katmanlandırmalısınız.


1
Aslında CoreStorage denir. FileVault 2 yalnızca Sistem birimi içindir. DiskUtillity ile kullanabileceğinizden emin değilim (sanırım orada sadece yeni şifreli birimler oluşturabilirsiniz) ama terminal tipinde: diskutil coreStorage ve sonra bir birimi dönüştürme seçeneklerini buluyorsunuz. Güvenlik için bakınız: FileVault
user60589

FileCault'u, TrueCrypt üzerinde güvenlik konusunda büyük bir adım yukarı çağırırdım, çünkü "Uyarı: TrueCrypt'i kullanmak güvenli değildir" diyerek kırmızı kart uyarıları yoktur ve ileride yamalı değildir: truecrypt.sourceforge.net
bmike

1
FileVault2 / CoreStorage harika, ancak çapraz platform olmadığı için genel olarak TrueCrypt'in doğrudan yerine geçmiyor. Bunun OP için önemli olup olmadığını söylemek zor, ama akılda tutmaya değer.
calum_b

1
Hem FileVault hem de FileVault 2'nin tescilli yazılım olduğunu belirtmek gerekir . Bu tartışmasız birçok kullanıcı için önemli olmasa da, uygulamanın güvenlik açıkları içerip içermediğini görmek için şifreleme yazılımının kaynak kodunu denetleyebilmek önemlidir.
Jules

@bmike Hala denetleyemediğiniz kapalı kaynaklı yazılımlardan daha güvenlidir. Etiketlerin, içine yerleştirdiğiniz değer dışında bir değeri yoktur.
Agent_L

3

Kişisel olarak MacOSX'a kurulumu oldukça kolay olan encFS kullanıyorum , çünkü homebrew ve fıçıları nasıl kullanacağınızı biliyorsunuz :

brew cask install osxfuse
brew install homebrew/fuse/encfs

Bunu kullanmak için, biri birimi bağlamak için iki takma ad kullanıyorum:

mypasswd='encfs ~/cloud/Documents.encfs ~/Private -- && cd  ~/Private'

ve sonra bağlantısını kesmek (ve terminali kapatmak için):

mypasswd_umount='cd ~ && umount ~/Private && exit'

Güzel ipucu, hepsi komut satırından. +1
Federico Zancan

Bu çözüm bulut depolama şifrelemek dosyalar için bir yol bulmak için çeşitli çözümler ile birçok denemeler ve hatalar sonrasında buldum ... ve sonra geldi encfshepsini kurtarmak için :-) ben çok aşk bu çözümün güvenlik konusunda geri bildirim almak istiyorum - basit ama verimliliğinden emin değilim ...
meduz
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.