Bir MagSafe Güç Adaptöründe yıpranmış bir kablo nasıl düzeltilir?


10

Kablonun kırılmış plastik / kauçuk kaplamasını MagSafe Güç Adaptörüne nasıl takacağınız hakkında bir fikriniz var mı? Mine iç telleri gösteriyor ve elektrik çarpmasından korkuyorum.


1
Kablonun tam olarak nerede ayrıldığına bağlı olarak ve teller gerçekten kırılmamışsa, elektrik bandıyla iyi sarmayı veya yeni bir tane satın almayı seçebilirsiniz. IIRC Bir kerede, MagSafe Güç Adaptörü kablosunun erken yıpranmasına neden olan bir konuyla ilgili bir değişim programı vardı.
user3439894

@ user3439894 Eğer Apple Store'a giderseniz, size ücretsiz bir alternatif verebilirler.
FlyingPiMonster

@ kittycat3141, arızalı MagSafe Güç Adaptörü ile bir ben değilim, Jade.
user3439894

@ user3439894 Biliyorum, sadece cevap veriyordum ve bunu yapacaklarını söylüyordum.
FlyingPiMonster

Yanıtlar:


4

Sonunda çok hafif elektrik şokları olacak, tüm kablolarımı bu bantla düzelttim, çok güçlü ve onlarla mac beyaz kablo için daha estetik.

RESCUE TAPE Kendinden Fırınlamalı Silikon Bant ~ BEYAZ. Benimkileri Amazon'dan aldım ama başka yerler veya benzer kasetler olabilir.

enter image description here


Apple mağazasında tamir etmeye çalıştığım için bu harika bir fikir. MAC'im artık garanti kapsamında değil .... çok teşekkürler ...
Jade

Bu, kendinden kaynaştırıcı veya kaynaştırıcı bant adı verilen yaygın bir elektrik-çalışma bandı türüdür. Kauçuk veya silikon çeşitlerinde bulunur ve bazı donanımların çoğu donanım mağazasında olması gerekir.
Whit3rd

14

Sugru - ucuz değil, ama çok iyi.

Plasticene / Silly Putty gibi devam eder, lastikleşmiş plastik gibi kurur. Esnek ve amp; su geçirmez, birçok farklı renkte.

enter image description here

enter image description here


Bunları nereden alabilirim? amazon üzerinde denenmiş herhangi bir arama ile eşleşmiyor :(
Jade

@Jade, Amazon'u nasıl aradığına emin değilsin, ama orada. Sugru'da Amazon Araması
user3439894

Ayrıca, doğrudan Sugru'dan, en azından İngiltere'de de satın alabilirsiniz. 8 poşetlik bir paket için 13 pound. Bir veya iki poşet muhtemelen yukarıda gördüğünüz bütün işleri yapmalıdır; oldukça küçükler, ancak açtıklarında kullanmanız gerekecek veya bir gecede kurulacak. Buzdolabında saklarsanız, satış tarihinden daha uzun sürer.
Tetsujin

2
Sugru için de kefil olabilirim, kabloları onarmak, kör eşimin kardeşi için özdeş flaş sürücüleri yapmak için kullandım. Eğer sipariş ederseniz sugru.com/buy Michigan’da gönderecekleri bir dağıtım merkezleri var. ThinkGeek'in de taşıyabileceğini düşünüyorum.
Doktor J

Bu benim için iyi bir düzeltme değildi. Sugru, kablonun tuğla ile birleştiği yerde çatladı. Sugru sadece çok kırılgan.
bobics
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.