OS X, WPA2 Enterprise WiFi'ye katılırken neden sürekli olarak sertifika güvenini istiyor


7

Niçin, sertifika zaten "güvenilir" olarak işaretlenmiş olsa bile, WPA2 Kurumsal (benim durumumda EAP-PEAP) ağlarına bağlanırken neden OS X her zaman sertifika güveni ister?

Hatta tuhaf .. ben bile anahtarlık erişiminden sertifikayı silersem, o zaman ilk sertifika istemine 'Devam Et'i tıklayın, ancak yükseltme kimlik bilgileri penceresinde' İptal'i tıklayın. Bir şekilde hala WiFi ağına bağlanabiliyorum .. .

WPA2 Kurumsal Sertifika Güven yükseltme istemi Anahtarlık Sertifika Güven

Yanıtlar:


6

Aynı sorunu yaşadım ve çözümüm, sertifikanın özel anahtarındaki erişim kontrolünün onay gerektirmemesiydi. Sertifikalarım'a gidin, sertifikanızı genişletin ve özel anahtar ayarlarını açın. Muhtemelen daha seçici olabilirsiniz ve “uygulama” nın WiFi ile ne şekilde çalışacağına izin verebilirsiniz, ancak benim durumumda gerekli değildi.

görüntü tanımını buraya girin


1
Sertifikam 'Sertifikalarım' altında değil, muhtemelen özel anahtarım olmadığından (ve verilmeyecek). İPhone'umun lanet sertifikaya 'güvenmek' neden söylendiği ve bana bir daha sormadığı için kafam karıştı, ancak Mac'im aynı şeyi yapamıyor mu? Bu, Mac'imin etki alanına katılması anlamına mı geliyor?
goofology

Ah, EAP-TLS ile bir müşteri sertifikası kullanıyorum ve her bağlantıda kullanıldığında sizden istenecektir. Gerçek CA yüklü, bir Orta değil. Sertifika düzenleyiciniz güvenilir mi? Değilse, belki de CA'yı da yüklemeniz gerekir.
Donald Byrd

Kendinden imzalı ara ... Hmm. CA'yı etki alanına katılmış bir PC'den alabilir miyim?
goofology

PC'niz bu aracı kullanıyorsa, muhtemelen CA da vardır. MMC’ye Sertifika ek bileşenini kullanarak kontrol edebilirsiniz.
Donald Byrd

Kök CA'yı bilgisayarımdan buldum, Mac'e aktardım / aktardım, güvenilir olarak işaretlendi ve hala isteniyor. Hmm. biraz daha keşfetmek.
goofology
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.