Siri'ye mevcut cep telefonu numaramın ne olduğunu nasıl sorabilirim?


0

Her yeni bir ülkeye geldiğimde genellikle yeni bir SIM kart satın alıyorum, bu yüzden seyahat ederken telefon numaram değişiyor. Numaramın ne olduğunu Ayarlar> Telefon> Numaram ile öğrenebilirim, ancak bunu Siri'den almak daha uygun olur. Siri'nin bana vermesini nasıl sağlayacağımı çözemiyorum. Bu sorguların hiçbiri çalışmıyor:

  • Cep telefonu numaram nedir
  • Cep telefonu numaram nedir
  • Bu telefonun numarası kaç?
  • Bu SIM kartın telefon numarası nedir?

Siri'nin bana iPhone'umun telefon numarasını söylemesini sağlamak için doğru teşvik nedir?

Yanıtlar:


2

Tek seferlik bir olay olarak, Ayarlar> Telefon> Numara'dan numarayı alın ve bir kişi olarak kaydedin, ardından Siri'nin gerektiğinde size vermesini hızlıca sağlayabilirsiniz.


0

"Telefon numaram nedir?" Sadece benim için çalıştı.

"İPhone ve iş için telefon numaralarınız var" demiştir ve her ikisi de aşağıda listelenmiştir.


2
Yalnızca, numara "Ben" kontağına kaydedildiğinde çalışır.
Maximus

Öyle olabileceğini düşündüm, ancak test etme şansım yok - 80'li yıllardan beri aynı telefon numarasına sahibim ;-)
Tetsujin

“Ben” kartviziti seçeneğini çağırmak için +1.
bmike

0

Siri, bir sim / cihazın tanımlayıcı bilgisinin içeriğini almaz; bu nedenle, ayarlar uygulamasına dokunmanız ve o uygulamanın telefon bölümüne gitmeniz gerekir.

  • Neden numaranızın metnini kilit ekranınıza yerleştirip bir göz atmıyorsunuz?

Çoğu kişi için, telefon kilitlendiğinde Siri dinler ve yanıtlar; bu nedenle açıklayacağı bilgileri sınırlandırmak daha az olasıdır, çünkü bu yapılamaz ve cihazdaki verileri korumak için bilinçli bir tasarım sınırlaması daha olasıdır.

Tek boşluk, kontakların Siri'den aranmasına izin verirseniz ve kartınızı kendiniz tanımlasanız olur. Buna engel olarak, oraya gitmek için seslendirmeyi kullanabilir ve neyin ayarlandığını duyabilir ya da Siri'den 804-222-1111'i aramasını ve arayan kimliğinizi kontrol etmek için bu ya da benzeri hizmeti kullanmasını isteyebilirsiniz.


Bu, telefonda zaten kayıtlı olan verileri almak için oldukça geriye doğru bir yoldur. Ayrıca pratik değil, çünkü ziyaret ettiğim her ülkede bunun nasıl yapıldığını çözmem gerekecek.
KnowItAllWannabe 17:16

1
SIM takas işlemi manuel bir işlemdir, bu nedenle Siri'nin bir sonraki sürüm için yapması gereken şeyler için bu talebin mühendisliğe iletilip iletilmediğini, çoğu kullanıcının günlük olarak ihtiyaç duyacağı şeylere kıyasla muhtemelen reddedileceğini görebiliyorum. Bunun Apple'ın yapması gereken bir şey olduğunu düşündüğünüzden şüphelenmiyorum, ancak cevabım durumun ne olduğunu yansıtıyor ve telefonu bu bilgileri görsel biçimde almak için ayarlar uygulamasında gezinmek üzere kullanamıyorsanız kullanabileceğiniz bir çözüm sunuyor.
bmike

Asıl sürpriz, Siri'nin çalıştığı telefonun ayarlarını bilmediği görünüyor. Ne tür bir kişisel asistan ofisinde ne olduğunu bilmiyor?
KnowItAllWannabe

Veya Siri, kilitli bir telefondan potansiyel olarak kullanılabilir durumdadır ve Apple, bazı küçük kesimlerden birinin bunu isteyebileceği durumlarda, tüm telefonlarda kişisel bilgileri sızdırmamayı seçmiştir. Sadece bir şeyler yapabileceğin için, doğru çağrı yapmaz @KnowItAllWannabe
bmike
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.