Safari geçmişinde web sitesi ziyaret saatine bakın


21

Safari geçmişinde web sitelerinin ziyaret edildiği zamanı nasıl belirleyeceğimi anlamaya çalışıyorum. (Şimdiye kadar kullandığım diğer tüm tarayıcılarda bunun neden kolay olmadığını hayal edemiyorum).

NOT: Safari 9.0.3 ve El Capitan 10.11.3 kullanıyorum.

Biraz araştırma yaptım ve bazı dosyalar buldum ~/Library/Safari. Dosya History.dbdosyası muhtemelen umut verici görünüyor, ancak bundan zaman damgasını nasıl bulacağımı anlayamadım.

Yanıtlar:


16

Bunu sadece 10.11.4'te denedim ve işe yarıyor; tarihi görebilirsiniz. Birisi önbelleği temizlerse, bu gider.

Aşağıdaki konuma gidin:

/Users/yourname/Library/Caches/Metadata/Safari/History/

Buradan görünümü Liste Görünümü olarak değiştirebilir ve Değiştirilme Tarihine göre sıralayabilirsiniz.


4
yine de Apple'ın bu konuda biraz çalışması güzel olurdu - basit uzantı chrome.google.com/webstore/detail/better-history/…
BG Bruno

22

Bu yüzden bugün uyku izci uygulamama uyandığımdan bir saat önce yatağa gittiğimi söyleyerek uyandım, bu yüzden doğal olarak uygulamanın aptal hata yapan kişi olduğunu varsaydım. Neyse ki yatmadan önce internette dolaştım, ama görünüşe göre Apple High Sierra veya Safari 11'den itibaren işleri tekrar değiştirdi, böylece diğer cevaplar benim için işe yaramadı.

Ziyaret zamanlarını nasıl alacağımı öğrendim ve bu son derece önemsiz sorunun alt kısmına ulaşmak için çok ileri gittiğimden, bulgularımı burada paylaşacağımı düşündüm:

Düzenle

Tamam, biraz daha taşındım ve senin için tüm zor işleri yapmak için bir bash tek katlı yazdım. Sadece terminali açın ve içine kopyalayın. Elma bu arada bir şey değiştirmedikçe, herhangi bir şey yüklemeye gerek kalmadan çalışmalıdır.

Çıktıdaki boş satırları yoksayabilir (bunlar http yönlendirmeleri) ve görmek istediğiniz satır sayısını filtrelemek için komuttaki son sayıyı değiştirebilirsiniz30 .

sqlite3 ~/Library/Safari/History.db 'select visit_time,title from history_visits order by visit_time desc;' \
 | while read i; do d="${i%%.*}"; echo "$(date -r $((d+978307200))) | ${i#*|}"; done \
 | head -n 30

Orijinal cevap

Dolayısıyla, daha önce olduğu gibi tüm geçmişe sahip basit bir klasöre sahip olmak yerine, artık geçmişi bir veritabanına yazarlar. Gerçekten istiyorsanız şu bilgileri nasıl elde edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Veriler artık bir SQLite Veritabanında saklanmaktadır, bu yüzden bunu okumak için bir araca ihtiyacınız olacaktır. SQLite için DB Tarayıcı öneririm . Sadece normal şekilde kurun.
 2. Şimdi veritabanı dosyasını açın. Burada bulunur: /Users/[yourname]/Library/Safari/History.db.
 3. In Gözat Veri Tab tıklayın : Tablo açılan basıp history_visits . History_visits ekran görüntüsü
 4. Şimdi visit_time'a göre sıralayın ve ilgilendiğiniz şeyi bulun.
 5. Visit_time sütununun altındaki bu sayılar Temel Veri Zaman Damgasıdır , bu nedenle insan tarafından okunabilir bir şey elde etmek için bir dönüştürücüye ihtiyacınız vardır. Sadece bunu kullanın: https://www.epochconverter.com/coredata

Umarım bu tarihle ilgili bilmecenizi çözer.


1
Sen harika bir arkadaşsın !! Mojave de bir cazibe gibi çalışır !!
Jeeva

2
Mojave üzerinde çalışan diğer çözümler werent ama bu harika çalışıyor! Çok teşekkür ederim dostum :)
Flaming_Dorito

Başarısız olursa, sadece veritabanı dosyasını başka bir yere kopyalayın veya belki de safari kapanması yeterlidir
Simon

10

Meonlol'un yukarıda verdiği oneliner'ı değiştirdim. Bu şekilde sadece saf SQL sorgusudur.

sqlite3 ~/Library/Safari/History.db \
  'SELECT datetime(visit_time+978307200, "unixepoch", "localtime"), title
   FROM history_visits
   ORDER BY visit_time DESC
   LIMIT 30;'

Mojave'de ve muhtemelen daha sonra, terminaldeki dosyaya erişim sınırlı görünüyor. Ya Sistem Tercihler Terminal tam erişim izni veya açmak için Finder kullanmak ~/Library/Safarive daha sonra kopya History.dbbaşka bir yere.


1
Veritabanını Kütüphane ağacının dışındaki bir konuma kopyalarken +1 (en azından Mojave'de). Veritabanına erişmek için gerekli bir adım gibi görünüyor.
DaveL17

1
Sistem Tercihleri'nde Terminal'e tam erişim izni verirseniz, Mojave'deki dosyaya yine de erişebilirsiniz.
nohillside

1

Sierra'da bu yol değişti

10.12.6'da

/ Users / adınız / Library / Önbellekleri / Metadata / Safari / Tarih


0

Sierra'da şimdi Safari adlı bir klasörü aramak için Finder'ı kullanın, ardından Geçmiş klasörüne gidin ve görünümü daha önce belirtildiği gibi değiştirebilirsiniz.


0

URL yanı sıra pencere başlığı, artı arama veya seçme sorgusu (google her yerde söz gösteren) eklenebilir vb yeteneği istedi. Bu örnekte, ve işareti (&) karakterinden sonra URL'nin uzun kuyruklarını kaldırdım. Tac son siparişte en geç geri koyar. Terminal oturumunda:

sqlite3 ~/Library/Safari/History.db 'SELECT datetime(history_visits.visit_time+978307200, "unixepoch", "localtime"), history_visits.title || " @ " || substr(history_items.URL,1,max(length(history_items.URL)*(instr(history_items.URL,"&")=0),instr(history_items.URL,"&"))) as Info FROM history_visits INNER JOIN history_items ON history_items.id = history_visits.history_item where Info like "%google%" ORDER BY visit_time DESC LIMIT 30;'|tac

Belirli bir geçmişte göz atmayı gözden geçirmek, saat ve tarih karmaşıklıklarını içerir, ancak bu, belirli bir tarih ve saatten, ihtiyacınıza göre düzenlenebilir2020-01-19 15:30 ...

sqlite3 ~/Library/Safari/History.db 'SELECT datetime(history_visits.visit_time+978307200, "unixepoch", "localtime"), history_visits.title || " @ " || substr(history_items.URL,1,max(length(history_items.URL)*(instr(history_items.URL,"&")=0),instr(history_items.URL,"&"))) as Info FROM history_visits INNER JOIN history_items ON history_items.id = history_visits.history_item where history_visits.visit_time>(julianday("2020-01-19 15:30")*86400-211845068000) ORDER BY visit_time ASC LIMIT 30;'

Gibi çıktılar vermek:

2020-01-20 16:35:15|Amazon.co.uk: carborundum wheel @ https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Daps&
2020-01-20 16:35:15|Amazon.co.uk: carborundum wheel @ https://www.amazon.co.uk/s?k=carborundum+wheel&
2020-01-20 16:35:41|Multi-Sharp 1301 Rotary Mower/Garden Tool Sharpener: Amazon.co.uk: Garden & Outdoors @ https://www.amazon.co.uk/Multi-Sharp-Rotary-Mower-Garden-Sharpener/dp/B0001OZH6M/ref=sr_1_11?keywords=carborundum+wheel&
2020-01-20 16:37:14|Amazon.co.uk: grinding wheel @ https://www.amazon.co.uk/s?k=grinding+wheel&
2020-01-20 16:39:26|Amazon.co.uk: grinding wheel @ https://www.amazon.co.uk/s?k=grinding+wheel&
2020-01-20 16:39:26|Amazon.co.uk: grinding wheel @ https://www.amazon.co.uk/s?k=grinding+wheel&
2020-01-20 16:40:15|FERM BGA1057 Grind Stone: Amazon.co.uk: DIY & Tools @ https://www.amazon.co.uk/Ferm-BGA1057-FERM-Grind-Stone/dp/B00AW9GVO8/ref=sr_1_71?keywords=grinding+wheel&

Son bir not, çok sayıda sorgu yapmak için bir sqlite3 oturumu açarsanız, Safari'yi kullanmaya devam ederseniz veritabanının güncellenmediğini gördüm. Belki bir anlık görüntü kopyası kullanılır? (Bu, El Capitan'da. Daha sonraki işletim sistemi sürümlerinde bir dosya kopyası yapmanız gerekiyorsa, hiçbir güncelleme gösterilmiyor!)

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.