Bir e-posta adresini tıkladığımda Mail.app uygulamasını nasıl devre dışı bırakabilirim?


16

Varsayılan olarak, başka bir mac uygulamasından (Slack gibi) bir e-posta adresini tıklamak, Mail.app uygulamasını bu e-posta adresine bir oluşturma görünümünde başlatır.

Bunu devre dışı bırakmak istiyorum - Asla Mail.app kullanmıyorum ve çoğu zaman kopyalamak / yapıştırmak istediğim bir e-posta adresi ile karşılaşıyorum, o kişiye e-posta oluşturmuyorum.

Bu davranışı devre dışı bırakmanın bir yolu var mı?


Varsayılan posta adresiniz ne olursa olsun bir şey açacak. Bir posta gönderisini açmak istemiyorsanız Bağlantıyı sağ tıklayın / Kopyalayın.
Tetsujin

Yanıtlar:


10

Hakkında bilmediğim gizli Terminal komutlarına rağmen, OS X'in bir e-posta bağlantısını tıkladıktan sonra bazı uygulamaları açması gerekir. Kelimenin tam anlamıyla beğeninize herhangi bir uygulama yapacak.

Böyle bir uygulama açılmayı umursamadığınız bir uygulama olabilir. Mesela… Bulucu!

  1. Mail'i açın Tercihler ve ilk sekmesine gidin Genel . Varsayılan e-posta okuyucu için açılır menüyü seçin ve Seç… 'i seçin .

    Başka bir e-posta istemcisi seçme

  2. Macintosh HD'yi (veya önyükleme biriminizi yeniden adlandırdığınız her şeyi) → Sistem → Kütüphane → CoreServices → Finder.app seçin.

    Finder'ı Seçme

  3. Denemek! ( mailto:Yine de buraya bağlantı gönderemiyorum . 😕)

Boşluklarla veya tam ekran uygulamalarla çalışıyorsanız, bir posta bağlantısını tıklatmak boşluklar değiştirebilir. Ancak en azından hiçbir uygulama başlatılmadı. Bilgisayarımda yeni bir Finder penceresi bile açılmıyor.


1
Bu, e-posta okuyucusunu değiştirmek için çalışır, ancak mailto:bağlantılar yine de Mail.app'ı açar. Burada çalışan bir cevap buldum: superuser.com/questions/1067771/…
johncorser

Ortalama kullanıcı için ayarları adlandırmak zor olduğundan seçeneğin "okuyucu" kısmı oradadır. Bu ayar başka ne yapabilirdi? (Eski Safari sürümlerinde RSS için "haber okuyucu" ayarıyla karşılaştırın.) Her durumda, El Capitan'ımda çalıştı, ancak ayardaki değişiklikleri yanlışlıkla geri döndüren bir LaunchServices önbellek hatası var gibi görünüyor - geçici çözüm /System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain userve reboot. Bağlantılı cevap daha iyi olabilir.
Constantino Tsarouhas

1
@johncorser Kullandığım tarayıcı uygulamasını açmak için benimkini kurdum. Firefox için bu mailto:bağlantılar hiçbir şey yapmaz.
farmerjoe

@johncorser Chrome kullanarak farmerjoe ile aynı sonuçları aldım.
intcreator

Bu maalesef benim için işe yaramıyor. Açılır menüde yalnızca Posta uygulamasını seçebilirim ve uygulamalarda başka bir şey seçersem, Posta uygulamasını her kapatışımda sıfırlanıyor gibi görünüyor. El Capitan'dayım. Herhangi bir çözümü olan var mı?
Josep Valls

4

Burada da aynı sorun vardı, ama biraz daha yapmaya karar verdi. "Finder" uygulamasını açmak yerine, kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey yapmayan bir uygulama oluşturmak için "Automator" ı kullandım!

Anahtar Automator projesini kaydetmek ve onlar üzerinde düzenlediğiniz aynı uygulamayı kapatacak bir komut koymak ! Sadece varsayılan posta uygulaması olarak ayarladılar. Bu şekilde, adresi tıkladığınızda bazı uygulamaların açılması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Eğer kontrol etmek istiyorsanız bazı ekran görüntüleri ile basit bir öğretici yaptım :

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.