İOS Safari'de daha geniş görünüm alanı boyutu mu gerekiyor?


8

İOS Safari'de (veya üçüncü taraf uygulamasında) daha geniş bir görünüm alanına zorlamanın bir yolu var mı? İçeriği görmek için bir web sitesinde dolaşıyorum ama masaüstü cihazdan daha dar kullandığımda içerik gizleyen sitelerde iyi değilim.

İdeal olarak genişliğimi ayarlamak istiyorum (diyelim 1024) ve sonra iPhone'umun bu genişliğe göz atmasını ve sayfayı görmek için etrafında sürüklenmesini istiyorum. Büyüteç gibi ama tersi.


2
Safari'de 'Masaüstü sitesi iste' seçeneğini denediniz mi? Bence bu istediğini yapabilir.
fsb

Evet, denediğim ilk şey, ama boşuna
Gordon Copestake

Mobil web siteleri için en iyi uygulama, şeyleri gizlemek değil, içeriği daha dar bir sütunda yeniden biçimlendirmektir. İçeriği gizleyen web siteleri maalesef yaygındır, ancak kullanıcıları mutlu etmezler.
Stephen Ostermiller

Sadece daha sonra gelen biri uğruna, iOS safari'nin "Masaüstü Sitesi" isterken kullanıcı aracısını taklit ettiği anlaşılıyor. Android'deki mobil krom (en azından iOS'u kontrol etmedi) ayrıca 980 piksel yapay bir görünüm sunuyor.
Sean

Yanıtlar:


1

Bunu yapmak için uygun şekilde adlandırılmış iOS uygulamasını, Masaüstü Tarayıcı'yı kullanabilirsiniz. İPhone'daki Safari'de bir site şöyle görünür:

iphone

Aynı iPhone'un yukarıda belirtilen uygulamada aynı site şöyle görünüyor:

masaüstü

Bahse girerim bunu yapan başka uygulamalar var. Kenarlarda biraz pürüzlü ve reklam destekli olsa da, bu ücretsizdir ve işi yapar.


FWIW: Bu, şu anda iOS'ta çalışan tek uygulama. Bunu yapabildiklerinin reklamını yapan birkaç uygulamayı denedim, ancak AWS Konsolu sayfasında çalışan tek kişi Masaüstü Tarayıcısı. Reklamları uygulama içi satın alma ile kaldırabilirsiniz.
jmiserez

-2

Görünüm, cihazınızın sahip olduğu ekran alanı miktarına göre ayarlanır; bu nedenle, retina öncesi iPad'deki bir web sayfasına baktığınızda, iPad Air ve iPhone'da her biri farklı miktarlarda sayfa gösterebilir. Görüntülemekte olduğunuz sayfanın biçimlendirmesi sayfa tarafından ayarlanır ve öğeleri görünümün kenarlarına göre konumlandırılmadıysa, bunlar ekran dışında görüntülenebilir. Etrafında biçimlendirmeyi değiştirmek için bir HTML veya CSS düzenleyicisi kullanmak dışında, bunun hiçbir yolu yoktur. Ancak maalesef bu tür düzenlemeler, siz uzaklaştığınız anda kaybolur.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.