OSX'te Bluetooth PAN ve WiFi aynı anda nasıl kullanılır?


1

Macbook Pro'mda iPhone'umdaki bir WiFi ağına bağlıyken çalışmayan Bluetooth üzerinden İnternet'e bağlanıyorum.

OSX'e WAN trafiğini Bluetooth bağlantım üzerinden yönlendirirken, yine de WiFi üzerinden diğer makinelerle iletişim kurabilirim.

Yanıtlar:


1

Speedify kullanın.

(Onlar için çalışmıyorum ya da onlara maddi menfaatim yok. Ben bir kullanıcıyım.)

Bu yazılımın yaptığı, çoklu internet bağlantılarını birleştirmek.

Bir bluetooth PAN ve Wifi birleştiriyorum.

Birleşik Krallık'ta EE'de bulunan bir Sony Z3 Xperia Compact telefonundan Mavi diş ve Giff Gaff'taki (O2'de çalışan bir MVNO) aynı model telefondan Wifi etkin nokta.

Bunu, Londra Waterloo ile İngiltere'nin güney kıyıları arasındaki trende daha iyi kapsama almak için yapıyorum. Tüm operatörlerin zayıf yönleri var (alımın olmadığı alanlar), ancak zayıf yönlerin farklı yerlerde ortaya çıktığını gördüm, bu yüzden 2 ağı birleştirmek genel internet bağlantısını bir dereceye kadar iyileştirir.

mac üzerinde çalışan speedify uygulaması bluetooth ve wifi bağlantıları ile birlikte


0

Bunu, yönlendirme tablonuzda ayarlamalar yaparak başarabilmelisiniz. Bir de göz rota kılavuz sayfasına wifi arayüzüne bu diğer makinalar için PAN üzerinde varsayılan trafik göndermek için Mac anlatmak için nasıl ve trafik.

Tecrübelerden bildiğim zorluklardan biri, Mac'inin yeniden başlatılmasından sonra düşüreceği olacak. Ve bunu ele aldığınızda ve rotaları kalıcı kıldığınızda, ikinci zorluk bunun içinde gerçekleşir ve güzergahlar ihtiyaç duyduğunuzdan başka durumlarda önünüze çıkar.


Aşağı cevap veren kişi verdiğim cevabı oyladıysa, aşağı oylamanın ne olduğunu açıklayabilirse memnun olurum. Soruyu cevaplamak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım, ancak aşağı oylamanın neden olduğunu anladıysam uyum sağlamaktan ve netleşmekten memnuniyet duyarım. Forumda yeniyim ve yardım etmeye istekliyim.
Rob de Jonge
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.