Sadece Terminal'de Ctrl ve Alt'ı nasıl değiştirebilirim?


10

Cmd ve Ctrl tuşlarımı değiştirdiğim bir USB klavyem var, çünkü Linux dünyasından geliyorum ve alışkın olduğum şey bu.

Ancak, bu Terminal'de bir soruna neden olur çünkü aniden Ctrl anahtarı (kaçışlar için kullanılır ve ne olmasa da [ ^C, ^Dvb.) Yanlış yerde bulunur. Sonuç olarak, yanlışlıkla yanlış tuşa basmaya devam ediyorum.

Cmd ve Ctrl anahtarlarımı yalnızca Terminal'de değiştirmenin bir yolu var mı (böylece anahtarların hepsi doğru yerde)?


3
Muhtemelen bunu duymak istemezsiniz ... ama sadece yeni paradigmayı öğrenmek çok daha basit, uzun vadeli.
Tetsujin

2
@Tetsujin Bu kağıt üzerinde iyi görünse de, özellikle Linux ve OS X arasında sürekli olarak önyükleme yapıyorsanız hala oldukça büyük bir acıdır.
Kaz Wolfe

1
Yaptığım şey bu, linux ve mac'umda Capslock'u kontrol anahtarı olarak kullanıyorum ve mac'umda kontrol anahtarımı komut olarak kullanıyorum. Bu çoğunlukla işe yarar .. ama diğerleri önerdiği gibi mac alışmak gerekebilir. Capslock'u Linux'ta da kontrol olarak yapmak, yeniden öğrenmeyi sürdürmeye yardımcı olur, böylece Capslock V capslock C'ye vurmak da işe yarar ve tmux gibi şeylerde ctrl olarak da çalışır
Karthik T

Yanıtlar:


18

iTerm2 , değiştirici anahtarlarınızı yeniden eşlemenize izin verir. Bunun sadece terminaller için yeniden eşleme etkisi vardır. Bonus: Ayrıca OS X için OS X ile birlikte gelen yerleşik Terminal.app'den daha iyi bir terminal programıdır.

Değiştirici tuşları profil başına da değiştirebilirsiniz. Bu, terminal ile ne yaptığınıza bağlı olarak terminaller için profiller arasında geçiş yapmanızı sağlar, böylece yerel ve uzak oturumlar için doğru davranışı elde edersiniz.

iTerm2 değiştirici eşlemeleri


1
Profil başına değiştiricileri nasıl değiştirirsiniz? Bunu yapmak istiyorum ama nasıl olduğunu anlayamıyorum.
jstevenco

@jstevenco AFAIK yapamazsınız. İyi fikir olsa da ...
Ian C.

@IanC. bunun harici klavyeler üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Macbook klavyesi şimdi anahtarlı tuşlarla çalışıyor ancak harici olanı çalışmıyor
harpratap

@ harpratap harici klavye senkronize edildiğinde ve makinenizle çalışırken ayarlamanız gerekir. Sistem Tercihleri, her klavye için farklı ayarlamanızı sağlar.
Ian C.

6

İhtiyaçlarınıza uygun "Karabiner" uygulamasını bulabilirsiniz . Ben değiştiricileri ile anahtar takas gibi benzer nedenlerle bu uygulamayı kullandık.

Tercihlerde uygulama başına bir ayar bulamazsınız. Bununla birlikte, sol 'komut' tuşunu SADECE belirli uygulamalarda (örn. Terminal, Chrome, Emacs, vb.) Sol 'kontrol' tuşuyla değiştirebileceğiniz bir ayar bulacaksınız.

Aradığınız efekti belirtmek için "terminal" veya "Command_L" için filtrelenmiş bir arama yapabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.