Iphone üzerindeki e-posta, eski bir hesap üzerinden gönderilmeye çalışılıyor


0

1 Iphone'da iki adet IMAP e-posta hesabı oluşturdum. Her iki hesap da kendi giden e-posta sunucusu üzerinden gönderilmek üzere ayarlanmış. İlk hesap düzgün bir şekilde e-posta gönderir. İkinci hesap, artık mevcut olmayan eski bir posta sunucusu üzerinden giden e-posta göndermeye çalışır.

2. hesabı birden çok kez sildim ve her seferinde sıfırdan tekrar ekledim, ancak hala eski olmayan posta sunucusu üzerinden gönderme konusunda ısrar ediyorum. Bunun saklandığı başka bir yer var mı? Bunu düzeltmek için herhangi bir öneriniz var mı?


1
Bu, varsayılan iOS e-posta uygulaması mı yoksa bir üçüncü taraf uygulaması mı?
fsb

Varsayılan IOS E-postası
John S

Yanıtlar:


1

Varsayılan posta uygulamasını kullanıyorsanız,

Ayarlar> Mail, Rehber, Takvimler> (hesap seç)> (tekrar hesap tıklayın)> Giden posta sunucusu

Hesap için hangi SMTP sunucusunun kullanılacağını yapılandırabilmelisiniz.


Bu size yardımcı oldu mu?
Tyson

Zaten üç e-posta hesabı için yapılandırılmış üç sunucum var. Birincisi, iyi çalışan Gmail. İkincisi, sorunlu hesap olan bir IMAP hesabı ve Üçüncüsü üçüncü bir e-posta hesabı için bir IMAP hesabıdır. Üçüncüsü de iyi çalışıyor. İkinci hesabı birkaç kez sildim ve yeniden yarattım.
John S

Sanırım üzerinde değişiklik oldu, yukarıdaki yol varsayılan posta uygulamasını kullanıp kullanmadığınızı kontrol etmeniz gereken yere yönlendirecektir
Tyson

Tüm hesaplar için oraya girdim ve doğru ayarlandığını doğruladım. İşin garibi, göndermeye çalıştığı sunucunun artık var olmaması ve hiçbir ayarda bulamaması. Öyle görünüyor ki bu ayarı ısrarla tutan başka bir yer var.
John S

Şimdi yeni bir iPhone aldım ve eskiden yeni telefona iTunes yedeklemesini geri yükledim ve bu sorun da şimdi yeni telefonda oluyor.
John S

1

Ben de aynı problemi yaşıyordum. E-posta göndermek için bir şifre sağlamadığım ortaya çıktı - [isteğe bağlı] olarak ayarlandı. Smtp sunucusunun şifresini girdiğimde, yeni hesabın smtp sunucusunu kullanarak posta göndermeye geçti. Posta uygulamasının, mantıklı bir kullanıcı hata mesajı vermek yerine eski bir hesabın smtp sunucusunu kullanarak göndermeye çalıştığı çok ilginç. Bu yardımcı olur umarım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.