Kurtarma Modunda Terminal'den dosya yedekleme


16

Kurtarma Modunda dosyaları aktarmak istiyorum https://support.apple.com/en-us/HT201314 . Terminal'i Kurtarma Modunda açtım ve dosyaları harici sabit sürücüye kopyalamaya çalıştım. Bu kodu kullanıyorum

// I used cd .. to get to the topmost folder
cd Volumes // takes me to volumes
ls
cd OS\ X\ Base\ System
ls

Sorun, bunun bir döngü oluşturmasıdır. OS \ X \ Base \ System'a cd-ing gönderildikten sonra beni başlangıca, yani /içeren klasöre geri götürür Volumes. Tüm Belge dizinini ve Masaüstü dizinini kopyalamak istiyorum. Neyi yanlış yapıyorum?

DÜZENLEME>

Terminal'e ilk girdiğimde, içerdeyim, private/var/root/Librarysanırım bir şeyin eksik olduğunu anlamaya çalışırken sistem var bir klasör oluşturdu.


"Sizi başlangıca geri götürür", bu hangi yol? Sanırım göreli bir yol olarak /başlıyorsunuz Volumes.
belki

1
Listelenen başka klasörler var /Volumesmı? Aksi takdirde, önce Disk İzlencesi'ni (menülerden birinde) çalıştırmanız ve ana sürücüyü oraya monte etmeniz gerekebilir.
nohillside

3
Doğru cd OS\ X\ Base\ Systemanlarsam sizi geri götürür mü /? @ Patrix'in ana diski Disk İzlencesi üzerinden monte etme önerisini izlemenizi öneririm. Komut satırını kullanmanız gerekiyorsa diskutil mount /dev/disk0s2(disk0s2'nin ana bölümünüz olduğunu varsayarsak).
belki

1
Diğer klasörler. Çöp Kutusu, Bağladığım harici sabit disk. evet, beni geri götürüyor. Private / var klasörünü sildim. O zamandan beri bütün cehennem gevşedi. Bu yüzden dosyaları kurtarıyorum.
sanjihan

2
OS X Kurtarma başlattığımda kök Macintosh HD değil /, bu kadar /Volumes/Macintosh HD/.
user3439894

Yanıtlar:


14

Amacım dosyaları harici sabit diske kopyalamaktı. Macintosh HD'de saklanırlar (başlangıçta Macintosh HD'yi OS X Temel Sisteminin bir alt klasöründe bulacağımı sanıyordum - yanlış varsayım). Birimler klasöründe Macintosh HD yoktu, çünkü önce kilidini açmam gerekiyordu (FileVault kullanıyorum).

Öncelikle Macintosh HD'nizin lvUUID'sini bulmanız gerekir. Bu komutu kullanın:

diskutil list // lvUUID

Şuna benzer bir metin arayın:

Logical Volume on disk0s2 
4B2EFAAE-C871-4E6D-AB15-2DDE604B97CE // this is lvUUID
Unlocked Encrypted

Kilidi açmak için bu komutu kullanın:

diskutil cs unlockVolume lvUUID #replace lvUUID by the one shown in the diskutil listing

Kullanıcı hesabınız için parola girmeniz istenir. Bundan sonra Macintosh HD /Volumes/klasörde bulunacaktır .

Beni aydınlattığı için klanomat'a teşekkürler . Soru ve cevapların tamamını burada görebilirsiniz: Birimler klasöründe Macintosh HD yok


TEŞEKKÜR EDERİM !!!! Ahhh !!! Çekirdek uzantısında hiç önyükleme yapmama neden olan bir sorun yaşadım ve elbette kök fs'imi monte etmek için kurtarma modunda kolay görünür bir yol yoktu, ancak bu mükemmel çalıştı ve her şeyi düzeltebildi, TEŞEKKÜR EDERİM SEN AHHHH !!!!!
sMyles

Herhangi bir öğretici gerekiyorsa bu bağlantıda: smyl.es/…
sMyles

Sabit sürücünüzü disk yardımcı programından da bağlayabilir, ardından terminal ve cd'yi açabilirsiniz
BallpointBen


4

OS X Kurtarma'ya önyüklendiğinde Macintosh HD'nin kökü değildir /:
/Volumes/Macintosh HD/

Terminal'deki Ana dizininize ulaşmak için şunu kullanın:

cd "/Volumes/Macintosh HD/Users/User_Name"

User_NameKullanıcı Hesabınızın adı nerede .

Buradan Belgeler, Masaüstü, Resimler vb. Dizinlerinize erişebilirsiniz.


Kurtarma Bölümünde önyükleme yaparken, Macintosh HD otomatik olarak bağlanır ve içinde listelenmelidir /Volumes. Aksi takdirde, sürücüde hata olup olmadığını kontrol etmek ve düzeltmelerini sağlamak için önce Disk İzlencesi'ni (Kurtarma Modundaki menülerden biri aracılığıyla erişilebilir) çalıştırın.


Terminali açtığımda ilk önce beni içine atar klasörü, hiçbir Cilt, sadece .Forward ve Kütüphane olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca, Terminali açtıktan hemen sonra yürütülen pwd komutunun sonucuyla da sorumu düzenledim.
sanjihan

@sanjihan, OS X Recovery'de Terminal'i başlatırken hangi dizinde olduğunuz önemli değil! Olmak istediğiniz yere gitmek zorundasınız ve cevabımda sunduğum bilgiler: cd "/Volumes/Macintosh HD/Users/User_Name"OS X Recovery'de önyükleme yaparken benim için çalıştı. Dahili başlangıç ​​biriminiz Macintosh HD olarak adlandırılmamışsa, komutu uygun olana değiştirin.
user3439894

Sana katılıyorum! Birimler'de Macintosh HD yok satın alın. sadece OS X Base System ve .Trashes. OS X Base System'in Macintosh HD'nin bir ebeveyni olduğunu düşündüm. Sadece öyle olmadığını öğrendim. Macintosh HD'de İlk Yardım ile çıkacağım. Bölümleri listeleyecek
Mybe

@sanjihan, Terminal'den çıkıp Disk İzlencesi'ne girerseniz Macintosh HD'nizi görüyor musunuz?
user3439894

evet yapıyorum, ama gri renkte. İlk Yardım'ı Macintosh HD'nin ana klasörü olan APPLE SSD'de çalıştırdım.
sanjihan
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.