OS X'te özel bir Wi-Fi ağı nasıl oluşturulur?


0

Bugün sınıfımda bir konuşmacı varken bir sorunla karşılaştım. Konuşmacı sektördendi ve bir şirkete Üniversite ağına bağlanamayan bir dizüstü bilgisayar sağlandı (başka bir soruda dile getirmem gereken başka bir sorun vardı).

Soruna bir çözüm olarak, MacBook Pro'mu kullanarak, doğrudan bağlanabilmesi için bir şifresiz, halka açık Wi-Fi'yi oluşturacağımı düşündüm. Ancak bunu bir seçenek bulmadığı için biraz utanıyorum. Varsa biri bana bir çözüm verebilir mi?


dummies.com/how-to/content/… İpucu: Google’ı "os x ad hoc network oluştur" ile kullanın
Mateusz Szlosek

Yanıtlar:


2

Bir çözüm aslında var. Menü çubuğundaki Wi-Fi sembolüne tıklayın ve Ağ Oluştur'u seçin.


Cevap için teşekkürler. Bunu kullandım ve bir tane yaratmıştım. Ne yazık ki internet sunmuyor. Şu ana kadar iPhone'unuzun wifi üzerinden senkronize edildiğini öğrendim. Diğer cihazların internete erişim noktası olarak çalışıyorsa çok mutlu olacağım. Ama öyle olmadığına inanıyorum.
Jaugust

Üzgünüm, sorunuzun amacını özledim. Halka açık Wi-Fi noktanızı bu şekilde oluşturduktan sonra, aynı Wi-Fi bağlantısıyla Wi-Fi bağlantınızı yeniden dağıtamayacağınız için Uni ağına bağlanmak için başka bir araca ihtiyacınız olacaktır. Böylece, Uni ağına Ethernet kablosu ile bağlanacaksınız; bu noktada onu doğrudan verilen dizüstü bilgisayara da bağlayabilirsiniz. Sanırım Wi-Fi bağlantınızı Bluetooth üzerinden yeniden dağıtabilir ve dizüstü bilgisayarı bu şekilde bağlayabilirsiniz. SharingTercihler bölmesinde sizin için nelerin uygun olduğunu kontrol edin .
Nikita

0

@Nikita tam olarak bunu yapmadan hemen önce yarıda kaldı ancak Settings.app> paylaşım> internet paylaşımı sonra paylaşılmasını istediğinizi ve paylaşılacağı yeri seçin, ardından wifi ağı oluşturun meow 😺

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.